DEM Parti, Mersin’in 3 ilçesinde belediye başkan adayı çıkaracak

DEM Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen parti sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde güç birliği stratejisi uygulayacaklarını söyledi. 

DEM Parti, Mersin’in 3 ilçesinde belediye başkan adayı çıkaracak
Yayınlama: 19.12.2023

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin dünkü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında alınan kararları Genel Merkez’de açıkladı. Doğan, Türkiye’nin batısında ilk etapla aday gösterilecek yerleri de duyurdu. Yapılan açıklamada Mersin’de 3 ilçede belediye başkan adayı çıkarılacağı belli oldu.

 

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, MYK kararları ve yerel seçim haritasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Doğan, Batı’da aday göstereceği ilçeleri açıkladı. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için alınan kararlara değinen Doğan, “Bizden zorla alınanları geri alacağız” dedi. Kayyım atanan bütün belediyeleri halk iradesiyle buluşturacaklarını vurgulayan Doğan, ayrıca yeni kazanımlar elde edeceklerini ifade etti.

 

BATI’DA ADAY GÖSTERECEĞİ İLLERİ AÇIKLADI

 

Güç birlikleri kurarak ilerleyeceklerini kaydeden Doğan, Türkiye’nin batısında ilk etapla aday gösterilecek yerleri açıkladı. Buna göre DEM Parti’nin ilk etapta aday çıkaracağı kentler şöyle:

 

Buna göre DEM Parti’nin ilk etapta aday çıkaracağı yerler şöyle:

 

Adana – Ceyhan, Seyhan ve Yüreğir

Antalya – Kepez

Mersin merkez, Akdeniz, Toroslar ve Tarsus

İstanbul – Esenyurt, Sancaktepe, Adalar ve Sultanbeyli

Aydın Merkez, Didim, Efeler, Germencik ve Söke

Konya – Cihanbeyli ve Kulu

Kocaeli – Dilovası

İzmir – Torbalı, Bayraklı ve Menemen

Manisa – Gölmarmara, Turgutlu ve Yunusemre

Çanakkale – Gökçeada

Tekirdağ – Çorlu ve Çerkezköy

 

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

 

Doğan, aday adaylığı başvuru süresinin de 5 gün uzatıldığını açıkladı. Böylece son başvuru tarihi 25 Aralık’a kadar uzatılmış oldu.

 

“ÇAĞRIMIZ HERKES İÇİNDİR”

 

CHP ile iş birliği olur mu sorusuna yanıt veren Doğan, “Kimseyle, Abdülkadir Selvi’nin iddia ettiği gibi bir pazarlık söz konusu değil. Biz bir siyasi partiyiz. Her siyasi partinin kendi ismi ve logosuyla seçime girmesi haktır. Biz hazırlıklarımızı bu yönle yapıyoruz evet CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve heyeti Eş Başkanlarımızı ziyaret etti. Bu ziyaret tabii ki Türkiye’nin seçim gündeminden bağımsız bir ziyaret değildi. Her iki partinin kurulları tarafından yapılan açıklamaların dışındaki tüm söylenenler spekülatiftir. Kent Uzlaşısı çağrısı ile bir siyasi partiye değil, kentin tüm dinamiklerine çağrı yapıyoruz. Çağrımız ilkelerimizi kabul eden herkesedir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.