DEM Parti Akdeniz Belediyesi Başkan Aday Adayı Altuntaş’ın 2016 yılındaki görüntüleri gündem oldu

DEM Parti Akdeniz Belediyesi Başkan Aday Adayı Altuntaş’ın 2016 yılındaki görüntüleri gündem oldu
Yayınlama: 16.12.2023
Düzenleme: 16.12.2023 13:34

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Dem partisi Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan aday adayı olarak kamuoyunun dikkat çeken Av. Mehmet Altuntaş, daha önce Mersin’de 29 Ocak 2016 tarihinde düzenlenen meslek içi eğitim seminerine katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun protesto edilmesi eyleminde yaptığı konuşmaya ile güncel konulara dikkat çekerek Metin Feyzioğlu’na zor anlar yaşatmıştı. Metin Feyzioğlunun barış akademisyenleri ile ilgili  açıklaması nedeniyle Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği üyesi avukatlar tarafından protesto edilmişti.

 

Protesto sırasında şimdi DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan aday adayı avukat Mehmet Altuntaş’ın Feyzioğlu’nun barış akademisyenlerine yönelik açıklamasına ilişkin protesto eyleminde ÖHD’li ve ÇHD’li avukatları temsilen yaptığı konuşmada barolar birliğinin barış akademisyenlerine yönelik açıklamasını protesto ettiklerini, bunun ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.  Güncel hak ihlallerine karşı sessiz duran TBB’yi dik durmaya davet etmişti. Bu protesto eylemi ulusal basına yaygın bir şekilde yansımış ve kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştı. Hak ihlallerine karşı duyarlı, sözünü söylemekten sakınmayan, dik ve cesur duruşuyla bilinen Altuntaş ın aday adaylık ve sonrasında nasıl bir performansı göstereceği bu aşamada sürecin takipçileri açısından merak konusu.

 

NE OLMUŞTU?

 

 

Mersin Barosu Gökdelen Hizmet Birimi`ndeki seminere gelen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, konuşmaya başlayacağı sırada özgürlükçü hukukçular derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatların alkışları ile protesto edilerek,  `Tayyip seninle gurur duyuyor` sloganını atılmıştı.

 

Alkışlı protesto sonrasında kürsüye çıkan Çağdaş Hukukçular Mersin Şubesi başkanı Av. Mehmet Altuntaş o zaman şunları söylemişti: “TBB Başkanı`nın, akademisyenlere karşı linç kampanyası yürütülürken böyle bir tutuma girmemesini beklerdik. Eğer bu ülkede hukuksuzluklardan bahsedeceksek, sokakta yatan cansız bedenlerden, sokağa çıkma yasaklarından bahsedelim. Cumhurbaşkanı`nın açık açık kanuna aykırı davranmaya teşvik eden, kaymakamlara dönük açıklamalarından bahsedelim. TBB dik duracaksa burada durmalıdır.”

Mersin 2024 Yerel Seçimleri: Ne Bekleyebiliriz?

Kaynak: Mersin Mercek

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.