Mersin Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin Mitingi İle İlgili Son Dakika Gelişmesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin Mitingi İle İlgili Son Dakika Gelişmesi!
Yayınlama: 27.04.2023
A+
A-

Bir televizyon programının canlı yayınında rahatsızlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali açılışına online katılacak. Erdoğan’ın Mersin mitingi ise ileri bir tarihe ertelendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, sosyal medya hesabından dün akşam rahatsızlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın yapılacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali açılışına online katılacağını açıkladı.

Kandemir, paylaşımında “Yarın yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Güç Santrali törenine Sayın Cumhurbaşkanımız online katılım sağlayacaktır. Mersin mitingimizin ise ileri bir tarihte yapılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın yarın akşam katılacağı Euro D, ATV Avrupa, NTV Avrupa ve TRT World ortak yayını da iptal edildi. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, canlı yayında rahatsızlanan ve iki günlük programları iptal edilen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Bazı sosyal medya hesaplarından yayılan “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı” yönündeki iddiaların doğru olmadığı vurgulanan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yarın düzenlenecek “Akkuyu Nükleer Santrali İlk Yakıt Yükleme” törenine canlı bağlantı marifetiyle katılacaktır.”

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında rahatsızlanmış ve program yarıda kesilmişti. Bir süre sonra tekrar başlayan program Erdoğan’ın “Üzerinize afiyet midemi üşütmüşüm” açıklamasının ardından sona ermişti. Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada da “Bugün doktorlarımızın tavsiyesiyle evde istirahat edeceğim” demiş, bugünkü programlarına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılacağını söylemişti.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!