Çukurova Basketbol Takımı Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı: Hedef 4 Kupa

Çukurova Basketbol Takımı Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı: Hedef 4 Kupa
Yayınlama: 15.08.2022

Kulüpten yapılan açıklamaya göre bu sezon ligin yanı sıra FIBA Kadınlar Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda mücadele edecek Mersin ekibi, takım kaptanı Esra Ural Topuz, Sinem Ataş, Asena Yalçın, yeni transferler Özge Yavaş ve Gamze Takmaz ile altyapıdan 6 oyuncunun katılımıyla kulüp tesislerinde antrenman yaptı.

Teknik koordinatör Zafer Kalaycıoğlu ve kondisyoner Hilmi Taşer nezaretinde çalışan oyuncular, top sürüp turnike attı, çeşitli koordinasyon oyunları oynadı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen teknik koordinatör Kalaycıoğlu, oyuncuların motivasyonunun yüksek olduğunu belirterek, bu sezon kupalar kazanmak istediklerini aktardı.

Sezona ilişkin açıklamalarda bulunan Teknik Koordinatörümüz Kalaycıoğlu, bütün oyuncuları motive gördüğünü belirterek, “Burada olmaktan duydukları mutluluk gözlerinden okunuyor. Kariyerim boyunca birçok büyük kulüpte önemli işler yaptım. Şimdiye kadar gördüğüm en güzel organizasyon burada. Çukurova Basketbol, kadın basketbolunun lokomotifi olacak görünüyor. Biz de bu görevi en iyi şekilde yaparak ve kupaları Mersin’e getirerek, görevimizi yerine getirmek isteriz” diye konuştu.

TÜM KUPALARA TALİBİZ

Oyunculardan Gamze Takmaz da iyi bir sezon geçirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Yarıştığımız tüm kulvarlardaki kupalara talibiz. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Adım adım gidiyoruz. Acele etmemize gerek yok çünkü uzun bir süreç var. Onun için antrenman programımız hazırlandı. Bugün hep beraber başladık. Umarım güzel ve sağlıklı bir sezon geçirerek tüm kupaları alırız.” ifadelerini kullandı.

Özge Yavaş da yeni sezon için heyecanlı olduğunu, hedefler doğrultusunda çalışıp kupalara uzanmak istediklerini kaydetti.

WNBA’de sezonun devam etmesi nedeniyle Başantrenörümüz Emre Vatansever, geçen sezon da kadroda bulunan DeWanna Bonner, Tiffany Hayes, Temi Fagbenle ve Kuanitra Holingsvorth ile takımımızın yeni yıldızları Jonquel Jones, Chelsea Gray ve Briann January, ABD’deki son maçın ardından Mersin’e gelerek takımımıza dahil olacak. İslami Dayanışma Oyunları için Konya’da bulunan Gökşen Fitik de organizasyon sonrası kentimize dönecek.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!