Mersin Haber

Çizgi Dizi Kahramanları, 18-23 Nisan Tarihlerinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde

Çizgi Dizi Kahramanları, 18-23 Nisan Tarihlerinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde
Yayınlama: 17.04.2023
A+
A-

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, çok sevdiği çocukları ikinci kez “Toroslar Çocuk Şenliği’nde” buluşturacak.

Toroslar Belediyesinin 18-23 Nisan tarihleri arasında hazırladığı Çocuk Şenliği’nde binlerce çocuk; ekranların sevilen animasyon çizgi dizi karakterlerinin gösterilerini izleyecek, ara tatilin tadını doyasıya çıkaracak.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 18 Nisan Salı günü Rafadan Tayfa gösterimi ile başlayacak Çocuk Şenliği; 19 Nisan Çarşamba Harika Kanatlar, 20 Nisan Perşembe Kukuli, 21 Nisan Cuma Keloğlan, 22 Nisan Cumartesi Niloya ile devam edecek.

Şenlik, 23 Nisan Pazar günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM)  kuruluşunun 103’üncü yıl dönümünde Elif’in Düşleri gösterimi ile son bulacak.

“GÖSTERİLER, GÜNDE 3 SEANS OYNANACAK”

Şenliğe katılmak isteyenler, 12.00-15.00-17.30 saatlerinde Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki ücretsiz etkinliği izleyebilecek.

Çocukların, bir haftalık ara tatilde eğlenceli, verimli ve kaliteli zaman geçirmesi amacıyla hazırlanan Toroslar Çocuk Şenliği’nde çizgi dizi kahramanlarının yanı sıra şişme oyun grupları, animatörler, yüz boyama ve uzay gözlemevi gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler de yer alacak.

BAŞKAN YILMAZ; “TÜM ÇOCUKLARIMIZI, ŞENLİĞİMİZE BEKLİYORUZ”

 

Ramazan ayı boyunca düzenledikleri geleneksel Ramazan eğlencelerinde çocukların neşesine ortak olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ara tatilde ve 23 Nisan’da da çocukları en özel etkinliklerle buluşturacaklarını söyledi.

Başkan Yılmaz, Mersin’in en büyük Çocuk Şenliği’ni ikinci kez Toroslar’da hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “Hem çocuklarımız hem de aileleri için keyifli bir ara tatil olmasını istedik. Onların mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Toroslar Çocuk Şenliği’nin, Mersin’de çocuklar için yapılan en renkli ve coşkulu bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz; “Çocuk demek, yarınlarımız ve yaşama sevinci demektir. Toroslar Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın korunmaya ihtiyacı olduğu gibi sevgi, şefkat ve hoşgörü ortamı içerisinde yetiştirilmelerini önemsiyoruz. Çocuklarımızın bu ara tatilde de bilgisayarın başında değil, yaşıtlarıyla birlikte oynamasını, birlikte eğlenmesini istedik. Yunus Emre Kültür Merkezimizde 23 Nisan Pazar gününe kadar sürecek şenliğimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!