Cihan Yılmaz Akdeniz Belediyesi’ne talip: DEM Parti’ye başvuru yaptı

Cihan Yılmaz Akdeniz Belediyesi’ne talip: DEM Parti’ye başvuru yaptı
Yayınlama: 19.12.2023

Mersin siyasetinin tanınmış isimlerinden Cihan Yılmaz, 31 Mart 2024 seçimlerinde Akdeniz Belediye başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı. 2010 yıllarında kent siyasetinin yoğun olduğu dönemlerde Mersin BDP il başkanlığı yapan Cihan Yılmaz, uzun bir süredir sessiz kalmasından sonra tekrar siyaset arenasına döndü.

Mersin BDP İl başkanlığı yaptığı dönemde DEM Parti’den diğer adıyla HDP’nin seçmeninde halkın teveccühünü kazanan sevilen siyasetçi ve iş insanı Cihan Yılmaz’ın ismi bir süredir kulislerde konuşuluyordu. Başvuru yapıp yapmayacağı merakla beklenen Cihan Yılmaz, sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımla DEM Parti’den aday adaylık başvurusu yaptığını duyurdu.

Cihan Yılmaz’ın aday adaylığını açıklamasının ardından DEM Parti’nin Akdeniz Belediye başkanlığı adaylığına talip olanların sayısı 4’e yükseldi. Hoşyar Sarıyıldız, Mehmet Altuntaş ve Osman Keser ile beraber Cihan Yılmaz’ın başvurusuyla son kararını delegeler belirleyecek. DEM Parti Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre belediye başkanlarını delegelerin belirleyeceği kararından sonra nasıl bir karar alınacağı merakla bekleniyor.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.