Mersin Haber

CHP’nin olaylı PM toplantısında yaşananları Ali Mahir Başarır anlattı

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Parti Meclisi toplantısında yaşananları anlattı.

CHP’nin olaylı PM toplantısında yaşananları Ali Mahir Başarır anlattı
Yayınlama: 13.01.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP’de yerel seçimde yarışacak adayların belirlendiği Parti Meclisi (PM) toplantısında gergin anlar yaşandığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Başarır: “Bir tartışma oldu evet ama milletvekili ile bir kelime diyalogum olmadı. 20 metre bile birbirimize yaklaşmadık” ifadelerini kullandı.

İddiaya göre, CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, Mezitli’de Neşet Tarhan’ın yeniden aday gösterilmesini isterken, Parti Meclisi’nde bu yönde karar çıkmamıştı. Bu duruma sinirlenen Ufuk Çakır’ın, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’a bağırıp salonu terk ettiği belirtilmişti.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Bilecik’te partisinin Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın aday tanıtımında konuştu. Başarır, “Bir tartışma oldu evet ama milletvekili ile bir kelime diyalogum olmadı. 20 metre bile birbirimize yaklaşmadık. Ben kendisini uzaktan gördüm. Sonra bağrışmalar oldu onları duydum. O sırada ben zaten salonun arkasındaydım sonra öne geldim. Sadece üzülüyorum bir tartışma olabilirdi olsaydı söylerdim. Parti meclisinde o sıra hafif bir ara vardı, daha sonra dışarıda bağırmış evet ama dediğim gibi kendisi ile bir diyalogum olmadı” diye konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.