CHP’nin il il belediye başkan adaylarının tam listesi

CHP’nin il il belediye başkan adaylarının tam listesi
Yayınlama: 15.12.2023

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi’nin (PM)  toplantısında alınan kararlar, 31 Mart 2024 seçimlerinin yönünü belirledi. CHP Sözcüsü Deniz Yücel,  Genel Merkezi’de yapılan PM toplantısının ardından 31 Mart 2024 seçimlerinde CHP’yi temsil edecek ilk adayları bu akşam açıkladı.

CHP’nin PM toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı’na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı’na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı’na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı’na Mehmet Bilgin’in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda toplamda 227 adayı belirledi.

 

CHP 31 MART 2024 SEÇİMLERİNE HAZIR

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Merkezi’nde yapılan PM toplantısının ardından 31 Mart 2024 seçimlerinde CHP’yi temsil edecek ilk adayları bu akşam açıkladı. CHP’nin belirlenen 227 adayının içinde yer alan büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının isimleri şu şekilde:

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI: EKREM İMAMOĞLU

İstanbul, Türkiye’nin kültürel ve ekonomik başkenti olarak önemini koruyor. CHP’nin güçlü adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi ve vatandaşların beklentilerine uygun çözümler üretmeyi hedefliyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI: MANSUR YAVAŞ

Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak büyük bir öneme sahiptir. Mansur Yavaş, Ankara’nın gelişimine katkı sağlamayı ve şehrin ihtiyaçlarına uygun projeleri hayata geçirmeyi amaçlıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI: MUSTAFA BOZBEY

Bursa, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinen bir şehirdir. Mustafa Bozbey, Bursa’nın potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı ve sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi planlıyor.

 

Diğer İl ve İlçelerdeki Adaylar

Adıyaman/Gerger: Nazim Kaya

Adıyaman/Sincik: Ramazan Şahin

Afyonkarahisar/Emirdağ: Barış Canbelde

Afyonkarahisar/Başmakçı: Selçuk Gönüllü

Afyonkarahisar/Dazkırı: İsmail Taylan

Afyonkarahisar/İhsaniye: Tunay Türkmen

Aksaray/Güzelyurt: Ramazan Pala

 

Amasya/Göynücek: Musa Atılgan

Amasya/Hamamözü: Handan Candemir Ay

Amasya/Suluova: Vedat Gülek, Amasya/Taşova: Ömer Özalp

Amasya/Merzifon: Alp Kargı

 

Ankara Büyükşehir: Mansur Yavaş,

 

Ardahan/Posof: Erdem Demirci

Ardahan/Hanak: Ayhan Büyükkaya

Artvin/Borçka: Ercan Orhan

Artvin/Murgul: Mehmet Yıldırım

 

Balıkesir Büyükşehir: Ahmet Akın

 

Bayburt/Merkez: Kubilay Erel

Bilecik/Pazaryeri: Ali Şahinoğlu

Bilecik İnhisar: Cafer Gürel

Bilecik/Söğüt: Yusuf Sert

Bitlis/Hizan: Cezail Aktaş

 

Bolu: Tanju Özcan

 

Bolu/Göynük: Ali Oral

Bolu/Seben: Uygar Oturakdaş

Burdur/Çeltikçi: Mehmet Şengil

Burdur/Bucak: Hülya Gümüş

Burdur/Çavdır: Ali Okan Yücel

Bursa Büyükşehir: Mustafa Bozbey

 

Çanakkale/Ayvacık: Mesut Bayram

Çanakkale/Bayramiç: Hasan Cem Atılgan

Çanakkale/Bozcaada: Yahya Göztepe

Çanakkale/Çan: Harun Arslan

Çanakkale/Ezine: İrfan Ulusoy

Çanakkale/Lapseki: Hasan Kart

Çanakkale/Yenice: Olcay Balcı

 

Çankırı/Bayramören: Ayten İncikuşu, Çankırı/Çerkeş: Cengiz Elvanağacı, Çankırı/Ilgaz: Muharrem Lafcı, Çankırı/Korgun Recep Sargın, Çankırı/Kurşunlu: Can Teneke, Çankırı/Şabanözü: Sadık Dülger,

 

Düzce/Gümüşova: Ahmet Çekiç, Düzce/Yığılca Önder Atasoy,

Edirne/Lalapaşa: Zafer Sezgin Geldi, Edirne/Süloğlu: Mehmet Ormankıran,

Elazığ/Karakoçan: Mahmut Okçuoğlu, Elazığ/Keban Ahmet Alagöz, Elazığ: Coşkun Çağlar Duran,

Erzincan/Kemah: Sinan Karaalp, Erzincan/Kemaliye: Ahmet Sezai Ercantürk, Erzincan/Üzümlü: Cem Özkaya, Erzincan/Tercan: Nejdet Karahan,

 

Giresun/Alucra: Necati Kavukcu, Giresun/Çamoluk: Uğur Nazlı, Giresun/Çanakçı: Mustafa Kudal, Giresun/Dereli: Özlem Uzuner, Giresun/Doğankent: İrfan Tüfekci, Giresun/Güce: Ahmet Salih Bal, Giresun/Keşap: Metin Öztürk, Giresun/Şebinkarahisar: Murat Kömbe, Giresun/Eynesil: Ahmet Latif Karadeniz, Giresun/Görele: Hasbi Dede, Giresun/Piraziz: Hüseyin Görgülüoğlu,

 

Gümüşhane/Köse: Dursun Ali Kesler, Gümüşhane/Şiran: Cüneyt Kiliç, Gümüşhane/Kelkit: Hami Aydin Akkan, Gümüşhane: Bedri Ağaç,

Iğdır/Karakoyunlu: Cafer Dalga,

 

Isparta/Gönen: Osman Kesmen, Isparta/Yenişarbademli: Selami Öztaş,

İstanbul Büyükşehir: Ekrem İmamoğlu,

Kahramanmaraş/Andırın: Turan Tekatlı, Kahramanmaraş/Onikişubat: Oktay Tolga Büyükhilal, Kahramanmaraş/Afşin: Murat Bozkurt,

Karabük/Safranbolu: Elif Köse

Karabük/Yenice: Enver Özgü

 

Karaman/Kazımkarabekir: Hasibe Koçak

Karaman/Ermenek: Mustafa Bozcu

Karaman: Recep Sertçelik

 

Kars/Sarıkamış: Bülent Artaç

Kars/Susuz: Oğuz Yantemur

 

Kastamonu/Hanönü: Ali Özkan

Kastamonu/İhsangazi: Erol Sağlık

Kastamonu/Küre: Şila Bihter Tolga Çelebi

Kastamonu/Taşköprü: Ufuk Car

Kastamonu/Araç: Satılmış Sarıkaya

Kayseri/Bünyan: İbrahim Marzıoğlu

Kayseri/Akkışla: Mustafa Dursun

 

Kırıkkale/Çelebi: Faik Keskinkılıç

 

Kırklareli/Vize: Ercan Özalp,

Kırşehir/Çiçekdağı: Mete Aydin

Kırşehir/Akpınar: Şükrü Turgut

 

Kilis/Polateli: Ali Koyuncu

 

Kütahya/Aslanapa: Tuncay Tunçer

Kütahya/Domaniç: Engin Uysal

Kütahya/Emet: Devrim Samsar

Kütahya/Gediz: Erdoğan Dirican

Kütahya/Tavşanlı: Serkan Kılıç

 

Mardin/Mazıdağı: Adem Denli

Mardin/Nusaybin: Mehmet Doğan

Mardin/Savur: İsmail Oktay

Mardin/Yeşilli: Halil Çokan

 

Nevşehir: Mehmet Bilgin

Nevşehir/Acıgöl: Kemal Aytekin

Niğde/Çiftlik: Arif Çakıl

 

Ordu/Altınordu: Ulaş Tepe

Ordu/Kabadüz: Mustafa Okutan

Ordu/Kumru: Şenol Özden

Ordu/Mesudiye: Olgay Ünalan,

 

Osmaniye/Hasanbeyli: Erdoğan Boran

Osmaniye/Toprakkale: Recep Aydede,

 

Rize/Fındıklı: Ercüment Şahin Çervatoğlu,

Sakarya/Erenler: Levent Şener

Sakarya/Ferizli: Önder Bahar

Sakarya/Pamukova: Ece Söyler

Sakarya/Sapanca: Nihat Arda Şahin,

Samsun/Asarcık: Ali Altundal

Samsun/Ayvacık: Zeynep Töre

Samsun/Canik: Özler Yılmaz

Samsun/Ondokuzmayıs: Yakup Konuş

Samsun/Salıpazarı: Ayhan Yazar

Samsun/Yakakent: Burhan Bayrakdar

Sinop/Boyabat: Ayşe Melek Günal

Sinop/Dikmen: Remzi Ay

Sinop/Türkeli: Ümüt Demir

Sivas/Akıncılar: Cafer Kuzu

Sivas Altınyayla: Erhan Atalay

Sivas/Gürün: İlyas Eşiyok

Sivas/Hafik: Nizamettin Koçak

Sivas/Kangal: Muhittin Demir

Sivas/Koyulhisar: Yaşar Furtana

Sivas/Şarkışla: Zeki Subaşı

Yalova/ Armutlu: Bekir Pamuk, Yalova/Termal: Sabriye Sultan Yalçın,

Yozgat/Çandır: Ali Rıza Bor, Yozgat/Çekerek: Ali Naci Kavcı, Yozgat/Kadışehri: Ali Kızılkaya,

Yozgat/Saraykent: Ramazan Yalçın: Yozgat/Sarıkaya: Berkay Alpsalmış, Yozgat/Sorgun: Salih Soysal,

Yozgat/ Şefaatli: Şerife Kılıç,

Zonguldak/Alaplı: Nuri Tekin, Zonguldak/Çaycuma: Bülent Kantarcı.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.