CHP’li Başkanlar istifa edip bağımsız aday oldular

CHP’li Başkanlar istifa edip bağımsız aday oldular
Yayınlama: 20.02.2024

31 Mart Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde adaylık başvurusunun son gününde Mersin’de siyasi gelişmelere bir yenisi daha eklendi.

Mersin’in siyasi tarihinde ilk kez gelişen olayda CHP’nin yeniden aday göstermediği Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Eski Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, seçim bölgelerinden bağımsız aday oldular.
Mersin’in Mezitli ilçesinin Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek Mezitli’ye bağımsız belediye başkan adayı oldu. Öte yandan, Yenişehir ilçesinde üç dönem belediye başkanlığı görevini üstlenen ve bir dönem sonra partisi tarafından aday gösterilmeyen İbrahim Genç de istifa ederek Yenişehir Belediye Başkanlığı için bağımsız adaylık başvurusunda bulundu.

İki tecrübeli siyasetçinin bağımsız aday olmaları, bölgedeki CHP oylarının parçalanmasına neden olabileceği iddia edildi.

Her iki siyasetçinin bağımsız adaylıkları, yerel siyasette dengelerin değişmesine sebep olabilir. Mersin’de yaşanan bu gelişmeler, önümüzdeki seçim sürecinde bölgedeki siyasi dinamikleri etkileme potansiyeline sahip.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!