Mersin Haber

CHP’li Abdurrahman Yıldız, Toroslar’da işsizlik sorununa dikkat çekti

CHP’li Abdurrahman Yıldız, Toroslar’da işsizlik sorununa dikkat çekti
Yayınlama: 25.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Toroslar’da gençlerin çeteler eliyle uyuşturucu ve kumar bataklığına çekildiğini, gençliklerini yaşayamadığını söyledi. Yıldız, kadın ve genç işsizliğinin fazla olduğu Toroslar’da işsizliği çözecek projeleri anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile köylere yaptıkları gezide davul zurnalarla karşılandı. Demirtaş Mahallesi’nde seçim ofisi açılışının bir mitinge dönüştüğünü anımsatan Yıldız, “Bu işi dönüştürmek isteyen bir irade oluştu” dedi.

GENÇLER BATAKLIĞA ÇEKİLİYOR
Toroslar’ın kendisi ile aynı dönemde ilçe statüsüne kavuştuğu diğer ilçelerin çok gerisinde kaldığına işaret eden Yıldız, mevcut belediye yönetiminin bazı mahalleler yokmuş gibi davrandığını söyledi.

Yoksulluğun derinden yaşandığı ilçede kadın ve genç işsizliğinin çok yüksek olduğunu kaydeden Yıldız, şunları söyledi: “Toroslar’da gençler gençliklerini yaşayamıyorlar. Çeteler eliyle uyuşturucu ve kumar bataklığına çekiliyorlar. Gençlere mesleki eğitim, bulma gibi destekler verecek, onlar için güvenli sosyal alanlar oluşturacağız. Gençlerin arkadaşları ile bulaşabileceği, spor yapabileceği ortamlar ve mekanlar hazırlayacağız.”

İSTİHDAMA DÖNÜK PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Toroslar’ın yeni istihdam alanları yaratacak projelere ihtiyacı olduğunu ifade eden Yıldız, “1 Nisan’dan itibaren istihdama dönük projeleri hayata geçireceğiz. Yatırımcı yer istiyor. Başka talepleri yok. Yatırım yapmak isteyenlerin önünü açacağız. Toroslar’daki istihdam sorununu buradan çözebiliriz. Belediyeye işçi alarak istihdam sorununun çözülmesi mümkün değil” diye konuştu.

TOROSLAR’DA EKONOMİYİ CANLANDIRACAĞIZ
Yıldız, tarım ve hayvancılığın da istihdam sorununun çözülmesinde önemli olduğuna vurgu yaparak, “Ticareti, üretimi, tarımı, hayvancılığı, sanayiyi destekleyerek Toroslar’da ekonomiyi canlandıracağız. Toroslar halkının istihdam için her gün başka ilçelere taşınmasını önleyecek ve Toroslar’da insan onuruna yakışır şartlarda çalışılacak sanayi siteleri kuracağız” dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.