Mersin Haber

CHP Parti Meclisi Toplanıyor: İşte Mersin’de CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayları Listesi

CHP’nin, en çok merak edilen şehirler arasında yer alan Mersin’de adaylarını açıklaması bekleniyor. CHP Parti Meclisi’nde büyükşehirlerle ilgili memnuniyet anketleri en önemli gündem maddesi olacak.

CHP Parti Meclisi Toplanıyor: İşte Mersin’de CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayları Listesi
Yayınlama: 21.12.2023
Düzenleme: 21.04.2024 18:45
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi bugün toplanıyor. PM’de Mersin ve Adana Büyükşehir Belediye başkan adayları dahil 200’ün üzerinde seçim çevresinin belediye başkan adayları belirlenecek. Yerel seçim çalışmaları için genel merkezdeki toplantılarını sürdüren CHP’de bugün merkez yönetim kurulu ve parti meclisi (PM), CHP lideri Özgür Özel başkanlığında toplanacak.

CHP Parti Meclisi bugün toplanıyor. Geçtiğimiz günlerde 227 seçim çevresinde adaylarını açıklayan CHP’nin, bugün ki PM toplantısının ardından 200’e yakın adayını daha açıklaması bekleniyor. PM’de Adana, Mersin, Hatay ve Aydın büyükşehirleri de gündeme gelecek. İktidarın adaylarını yeni yıla bıraktığı konuşulurken kurmaylar, “İktidarın özellikle büyükşehirler için bir aday bulma krizinde olduğunu görüyoruz” yorumları yapıyor.

CHP’de salı günü bir PM toplantısının daha yapılması planlanıyor. Toplantıda adayların bir kısmının daha açıklanacağı bekleniyor.15 Ocak’a kadar da tüm adayların isimleri kesinleşmiş olacak.

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADAY ADAYLARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde göreve tekrar devam etmek isteyen mevcut başkan Vahap Seçer, Eski Kültür Bakanı, çeşitli dönemlerde milletvekilliği ve belediye başkan adaylığı yapmış biri olan Fikri Sağlar, 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili  ve önceki dönemlerde Büyükşehir adaylığı için birden çok kez aday adayı olan Serdal Kuyucuoğlu, Makine Mühendisleri Odası eski başkanı ve 27. dönem CHP Mersin milletvekili adayı Alper Turna , CHP’nin yıllardır Mersin siyasetinde etkin isimlerinden biri olan daha önce Tarsus Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunan ve  CHP Mersin İl Başkanı olmak içinde büyük bir mücadele veren Alptekin Eser, son anda sürpriz bir şekilde aday adaylığını açıklayan MTSO önceki dönem başkanı Ayhan Kızıltan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olabilmek  için başvurusunu Mersin İl Başkanlığı’na yapan isimler oldu.

CHP AKDENİZ BELEDİYESİ BAŞKAN ADAY ADAYLARI

31 Mart yerel seçimlerinde CHP adaylarının çoğunlukta olduğu ilçelerden biri de Akdeniz oldu. Kimi aday adayı 5 yıldır ismini açıklarken kimi de sürpriz şekilde son başvuru gününde aday adaylık başvurusu yaptı. Daha önce CHP’nin 2004’de Kenan Yücesoy ile kazandığı Akdeniz İlçesini tekrar kazanmak için aday adayları çok iddialı açıklamalar yaptı.

1.Bilgin Yeşilboğaz 2.Murat Ballı 3.Salim Tamamoğulları 4.İbrahim Yücesoy 5.Zafer Çekmez 6.İsmail Yılmaz

CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

CHP’nin yıllardır kalesi olarak gösterilen her dönem oyunun artırdığı  Mezitli İlçesi en çok aday adayının başvuru yaptığı ilçe olarak dikkat çekiyor. Mevcut başkan Neşet Tarhan tekrar başvuru yaparken karşısında bu sefer çok güçlü iddialı rakipler bulunuyor.

1.Ahmet Özdemir  2.İlker Taşyürek 3.Ahmet Serkan Tuncer  5.Perihan Özpınar 6.Ahmet Yorgun 7.Cavidan Demirağ  9.Hüseyin Serin 11.Erkan Akkoyuncu

CHP TOROSLAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

CHP’nin giderek oy potansiyelinin artığı ilçelerden olan Toroslar nüfusal potansiyeli ve iyi bir seçim çalışması sonucundan dolayı  geçen seçim Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasında büyük bir paya sahip ilçelerden biri olmuştu. Hangi aday adayının aday gösterileceği ve CHP’nin 2019’dan aldığı büyük oy potansiyeli artırıp ilk altı ok Toroslar’a dikebilecek mi seçim gecesi sonucu en çok merak edilen ilçeler arasında gösteriliyor.

1.Hasan Özalp Önal 2.Sinan Koç 3.Şerife Arıcı Yıldız 4.Ali Galip Özkan 5.İbrahim Zengin 6.Recep Güngör 7.İsa Çani

CHP YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

Mevcut belediye Abdullah Özyiğit CHP’nin Mersin’de en güçlü olduğu ilçe konumunda olan Yenişehir’de bir dönem daha görev almak istediğini belirtip başvuru yaptı.Yenişehir’de sürpriz olan gelişme ise 3 dönem belediye başkanlığı yapan İbrahim Genç’in tekrar aday adaylık başvurusu oldu. Kadın aday adayları arasında en fazla ön plana çıkan  Göher Eliaçık Şahin aday adayı olduğu ilçede birbirinden güçlü adaylar büyük bir rekabet halinde seçimlere doğru gidiyorlar.

1.Abdullah Özyiğit  Göher Şahin, Yücel Ceylan, Burhan Tekniker, İbrahim Genç

CHP TARSUS BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

Mevcut belediye başkanı Haluk Bozdoğan tekrar aday adayı olurken  Tarsus’ta CHP’nin farklı kademlerinde önemli görevlerde bulunan kişilerde rakip olarak başkanın karşısında aday adayı oldular.

1.Haluk Bozdoğan 2.Ali Boltaç 3.Unzile Kuru 4.Vedat Günyar 5.Mehmet Özel 6.Hikmet Oğuzcan 7.Musa Ceylan 8.Ozan Varal 9.Melisa Günaştı Yanat

CHP ANAMUR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

Anamur CHP İlçe Başkanlığı yapan Durmuş Deniz ve Erdal Karan isimleri ön plana çıkıyor.

1.Durmuş Deniz 2.Erdal Karan 3.Ali Ülkü 4.Ali İlhan Ayhan 5.Mustafa Umut Yılmaz

CHP MUT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

1.Yılmaz Karaer 2.Serpil Tomak 3.Servet Karaman 4.Gülsüm Kevser

CHP SİLİFKE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

2014 ile 2019 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Mustafa Turgut tekrar aday adaylık başvurusu yaptı. Önceki dönem ilçe başkanlarından olan Bünyamin Uçar’da diğer aday adayları gibi iddialı duruyor.

1.Mustafa Turgut 2.Bünyamin Uçar 3. Çağatay Akyürek 4.Ayşe Doğan 5.Yaşar Kılınç 6.Ebru Çalışkan

CHP GÜLNAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

1.Bilal Şan 2.Mustafa Taş 3.Faruk Ateş

CHP AYDINCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI 

1.Özkan Kılıçarpa

CHP BOZYAZI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

Önceki dönemlerde yıllarca CHP Bozyazı İlçe Başkanlığı yapan Baykal Arıdeniz büyük çalışma ve özveri ile adaylığa doğru Bozyazı’da ilerliyor.

Baykal Arıdeniz

CHP ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

Hakan Demirel Mehmet Mavi

CHP ÇAMLIYAYLA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

Mersin’in en küçük ve seçim sonucu 31 Mart akşamı ilk açıklanacak ilçelerinden olan Çamlıyayla’da kadın eli olmalı diyen Gülay Şimşek ve Yunus Kenarlı isimleri ön plana çıktı.

Gülay Şimşek ve Yunus Kenarlı

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!