CHP Mezitli’de erkek adayların şansı kalmadı: Yeni başkan adayı kadın mı olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mezitli Belediye Başkanlığı için hangi adayı açıklayacağı gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor

CHP Mezitli’de erkek adayların şansı kalmadı: Yeni başkan adayı kadın mı olacak?
Yayınlama: 30.12.2023
Düzenleme: 23.02.2024 12:22

31 Mart 2024 seçimlerine gidilirken partiler tarafından belirlenen takvimler işlemeye devam ediyor. CHP’nin bu hafta ertelediği Parti Meclisi nedeniyle aday açıklamayacağı açıklanırken Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mezitli Belediye Başkanlığı için hangi adayı açıklayacağı gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. 

DEMOKRASİ HAVASI İÇERİSİNDE ADAY ADAYI BOLLUĞU YAŞANDI

CHP’nin yıllardır kalesi olarak gösterilen her dönem oyunun artırdığı  Mezitli İlçesi en çok aday adayının başvuru yaptığı ilçe olarak dikkat çekiyor. Hemen hemen her aday adayının büyük bir coşkuyla gelip ilçe başkanlığına aday adayı başvurusu yaptığı ilçede Mevcut başkan Neşet Tarhan tekrar başvuru yaparken karşısında bu sefer çok güçlü iddialı rakipler bulunuyor. Önceki dönem eski ilçe başkanı Ahmet Serkan Tuncer olmak üzere Ahmet Özdemir, İlker Taşyürek, Perihan Özpınar, Ahmet Yorgun , Cavidan Demirağ, Nevin Zaimoğlu, Hüseyin Serin, Seyit Özananar, Erkan Akkoyuncu, Hasan Engin, Yaşar Karadağ ve Nil Özveren CHP Mezitli Belediye Başkan aday adayı başvurusu yapan isimler oldu.

MEZİTLİ’DE KADIN ADAY SESLERİ DUYULMAYA BAŞLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin’de yıllardır kazandığı Mezitli ilçesinde iki dönemdir belediye başkanlığı yapan Neşet Tarhan’ın bu dönem teşekkür edilip aday yapılmaması kamuoyu tarafından bekleniyor. Bu dönem Mersin’de CHP’de en fazla aday adayının başvurduğu ilçede kadın aday adaylarıda göreve talip olduklarını yüksek sesle dile getirmeye başladılar. Kadın üretici pazarları ile yerelde ve ulusal bazda ses getiren ödüller alan  Mezitli’de kadınlar bu sefer işin harmanında bizler varız , her türlü çalışmalarda en ön saflarda bizler mücadele ediyoruz işin sofrasında biz varız bu sefer yönetiminde de bizler olmak istiyoruz diyerek kadın aday adayları adayın kadın aday olmasını dile getirdiler.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de söylemleri kadın aday olabileceğini işaret ediyor. Vahap Seçer konuşmasında seçilebilecek yerlerden kadın aday gösterilmesinin tercih edilebileceğini dile getirmişti. Bu söylemin CHP’nin güçlü olduğu ve yıllardır kazandığı Mezitli ve Yenişehir Belediyelerini işaret ettiğini tüm Mersin kamuoyu anlamıştı.

Yenişehir’de CHP adayı kim olacak: Halk Abdullah Özyiğit’ten memnun mu?

ERKEK ADAYLARA ŞANS TANINMIYOR, ADAYIN PM’DE KADIN ADAY OLARAK AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

CHP’nin önemli taşlarından bazı isimlerinde genel merkeze bu sefer seçilecek bir ilçede mutlaka aday olması gerektiği kulisleri gündemdeki yerini koruyor.

Görüştüğümüz Partili kadınlarda kadın aday istediklerini genel merkezin  bu sesin ulaşabileceğine gönülden inanıyor bu sefer Ankara’dan duyulduklarını hissettiklerini aktarıyorlar. Hatta CHP’nin önceki dönem genel merkez kadın kolları başkanının da Mersin’de olduğu ve aylardır kadın aday adayları çalışmalarına destek verdiği biliniyor.

CHP’de Mezitli Belediyesi için birçok erkek aday adayı da ilçenin ve şehrin hatta Yenişehir’in önemli semtlerine kadar resimlerini asan aday adayları olmasına rağmen bu seçimde yıllardır erkekler tarafından yönetilen Mezitli’de ertelenen PM sonrası ilk toplantıda ilk PM’de kadın aday adaylarından Nil Özveren, Nevin Zaimoğlu, Perihan Özpınar ve Cavidan Demirağ isminden birinin açıklanması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.