Perşembe, Eylül 28, 2023

Chp Mersin İl Başkanı Koral Ömür Mut İlçe Kongresi’ne Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, partisinin Mut İlçe Örgütü Olağan Kongresi’ne katıldı.

 

Mut Ziraat Odası’nda düzenlenen kongreye, Başkan Koral Ömür’ün yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı. CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür kongrede, partilerinden istifa edip CHP’ye üye olan vatandaşlara parti rozetlerini taktı.

 

Konuşmasına Mayıs ayında yapılan genel seçimlere dair kısa bir değerlendirmede bulunarak başlayan CHP Mersin İl Başkanı Ömür, bu sürecin geride kaldığını ve kongrelerin tamamlanmasının ardından hedefin yerel seçimler olduğunu söyledi.

 

“Yarın sahada hep beraber, omuz omuza çalışacağız”

Siyasetin süreklilik isteyen bir alan olduğunu belirten Ömür, Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı olduğunu kaydetti. Parti içi tartışmaların demokrasinin bir gereği olduğunu vurgulayan Başkan Ömür, “Bunu bölünerek değil, birleşerek, yapıcı eleştirilerle ve birbirimize asla hakaret etmeden yapacağız. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Yarın sahada hep beraber, omuz omuza çalışacağız. Bunu lütfen hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız” dedi.

 

“Bu iktidarı engelleyecek tek güç Cumhuriyeti Halk Partisi’dir”

AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durumun belli olduğuna dikkat çeken Ömür “Türkiye’nin nereye gittiği, uçuruma sürüklendiği belli ve bu iktidarın karşısındaki en organize güç, bu iktidarı engelleyecek tek güç Cumhuriyeti Halk Partisi’dir. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’ni her zaman için bu günden bir adım ileri götürmek için herkes elinden geleni yapmalıdır” diye konuştu.

 

“Başarılı bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var”

Kongrelerin tamamlanmasının ardından Kurultay’ın gerçekleştirileceğini ve yerel seçimler için çalışmaların başlayacağını dile getiren Ömür, “Yerel seçimler bizim için önemli. Büyükşehir Belediyesi bizde. Başarılı bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Seçimlerde, genel seçimlerde hizmetleriyle ve bize yaptığı katkılarıyla bizi bir adım öteye taşıyan, bize her zaman için sahada rahat çalışma imkanı veren bir belediye başkanımız var. Başkanıma buradan sunduğu katkılardan dolayı kendisine örgütüm adına teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi’ni korumamız lazım” şeklinde konuştu.

 

“Seçimlerde yerel iktidarımızı kuvvetlendirerek devam ettireceğiz”

Yerel seçimlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve 3 ilçe belediyesini korumanın yanı sıra diğer belediyeler için de çok çalışılması gerektiğinin altını çizen CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, “İlçe belediyelerini artırmamız lazım. Bir örgütün işi seçim kazanmaktır. Önümüzdeki seçimde yerel seçimlerdir. Büyükşehir’i zaten Başkanımızla beraber alacağız ve ilçe sayımızı arttırarak yerel iktidarımızı kuvvetlendirerek devam ettireceğiz. Hem Türkiye’nin hem de Mersinin buna ihtiyacı var. Herkes, bütün örgüt bunun için çalışmalı ve buna odaklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler