CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay İstifa Etti: Yeni Başkan Kim Olacak?

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay İstifa Etti: Yeni Başkan Kim Olacak?
Yayınlama: 25.12.2022

Adil Aktay, CHP Mersin İl Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Adil Aktay, yayınladığı yazılı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı olarak görev yaptığım yıllar, gerek partimiz, gerek ülkemiz için, siyasi açıdan son derece yoğun bir dönem oldu. Bir genel, bir yerel, iki seçim… İki olağan, bir tüzük kurultayı olmak üzere üç kurultay geçirdik.

 

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atacağımız 2023 yılı, yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Tarihsel kimliği ve birikimi, ortaya koyduğu yeni siyaset anlayışıyla , Ülkemizin adalet, özgürlük, kalkınma ve demokratikleşme mücadelesine bilgi ve deneyimlerimle omuz vermeyi bir borç olarak görüyorum..

 

Bu hedef ve amaçlarla, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili aday adayı olmak üzere, Parti MYK’mızın kararı doğrultusunda, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevinden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

KORAL ÖMÜR MUHTEMEL BAŞKAN OLACAK

Adil Aktay’ın istifa etmesinden sonra il başkanlığı için birçok isim konuşuluyor. CHP kulislerinden aldığımız bilgilere göre yeni il başkanının Koral Ömür olması bekleniyor.