Cuma, Eylül 22, 2023

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Mersin’de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan CHP Mersin Örgüt Buluşması’na katıldı. Türkiye’de 10 milyon mülteci olduğunu ve beka sorununun başındaki kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğnu söyleyen Tezcan “Farazi beka sorunundan endişe ederek Erdoğan’a oy verenler bunu bilecek” dedi.

 

Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap Seçer ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın yanı sıra, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer, Hasan Ufuk Çakır, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Deva Partisi Mersin İl Başkanı Sedat Topuoğlu, Saadet Partisi Mersin İl Başkanı Soner Çontar ve partililer katıldı.

 

“Türkiye’de hangi parti 7 puan kaybederek iktidarda kalır”

Mersin’den 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 57 oranında oy çıktığına dikkat çeken Başkan Seçer “Demek ki burada bir potansiyelimiz var. Bunu gözlüyoruz. Sandığa gideceğiz. Türkiye’de hangi parti 7 puan kaybederek iktidarda kalır. Cumhur İttifakı’nın iki büyük partisi 8.5 puan kaybetti. Mersinde MHP’nin milletvekili sayısı 1’e düştü. AK Parti 1 milletvekilini zor kurtardı. Böyle bir tabloda özgüveniniz artsın. Demek ki işimizi fena yapmıyoruz ama işi tamamlayamadık. Fırsatımız var. 28 Mayıs’a hazır olacağız. Enerjiyi yükselteceğiz” diye konuştu.

 

31 Mart yerel yönetimler seçimleri öncesi Mersin’de ittifak olmadığını ve CHP’nin adayının kazanmasının ‘Çok zor’ olduğu yönünde algı yapıldığını hatırlatan Başkan Seçer “Ama ne oldu? Çalışan kazandı. Seçimi kazandınız. ‘Hizmet edemezler, topal ördek bunlar’ dendi. Çünkü meclis aritmetiği yok. Cumhur İttifakı’nın Mersin’de, Adana’da, Ankara’da, İstanbul’da, 11 Büyükşehir belediye başkanlığımızın çoğunda meclis çoğunluğu yok mu? İyi de bu başkanlar tarih yazıyor, İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da Mersin’de yazıyor” şeklinde konuştu.

 

“Bizim aklımız, fikrimiz, hizmette olacak”

Mersin’de CHP’li belediyelerin tamamının toplumun her kesimine aynı mesafede hizmet götürdüğünün altını çizen Başkan Vahap Seçer, “Emin olabilirsiniz, Sayın 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olduğunda da aynı anlayışı ile Türkiye’yi yöneteceğiz. Biz bir rövanş alma peşinde değiliz. Kavga etme peşinde değiliz. Nispet yapma peşinde değiliz. Nasıl 4 yıldır Mersin’de gecemizi gündüzümüze kattık. Vatandaşımızın dertleriyle dertlendik, üzüntüsüyle üzüldük. Hastasıyla, engellisiyle, çocuğuyla ilgilendik. Bizim aklımız, fikrimiz, hizmette olacak” diye konuştu.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise konuşmasında, iktidarın devletin tüm imkanlarını kullanmasına rağmen seçimi 1. turda kazanamadığına dikkat çekerek “Umutsuzluk, moral bozukluğu yok. Sadece 1. tur bitti, şimdi 2. tur var. 14 Mayıs’ta bitmeyen işi 28 Mayıs’ta bitireceğiz. Kilometre sıfırlandı onun için kalan 1 haftalık sürede Türkiye’yi yine temiz, güzel hedeflerimize ulaştırma kararlığıyla yolculuğumuza yürüyeceğiz” dedi.

 

“28 Mayıs’ta daha büyük inançla sandığa gideceğiz”

Türkiye’nin ekonomik sorunları, demokrasi, hukuk, toplumsal barış sorunu, tahrip edilen sosyal devleti yeniden inşa etme meselesi gibi bütün meselelerde ittifak partileri olarak çok ciddi çalışmalar ve projeler ürettiklerini ifade eden Tezcan, “Biz bu ülkeyi birleştirmeye talibiz. Ama karşımızda bir büyük yalan makinesi vardı. Böyle bir Cumhurbaşkanı’ndan millete, memlekete ülkeye fayda gelir mi? Gelmeyeceğini bildiğimiz için 28 Mayıs’ta daha büyük inançla sandığa gideceğiz” diye konuştu.

 

Tezcan, ilk turda sandık güvenliğini sağladıklarını, yüzde 99’un üzerinde ıslak imzalı tutanakların ellerinde olduğunu söyleyerek, “Gideceğiz, yine koruyacağız, hiç tereddüt etmeyin. Sandığı korumak ikinci adım. Birinci adım sandığa gitmek, seçmeni ikna etmek. Bizim Millet İttifakı olarak 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim programı ve hükümet programı dediğimiz ortak politikalar mutabakat metni açısından hiçbir şüphemiz yok. Türkiye’nin en iyi projesi önümüzdeki dönemle ilgili. Türkiye’yi ayağa kaldıracak projeler demeti. Bir hükümet programı, bir seçim bildirgesi. Rakiplerimizde bu yoktu. Cumhur İttifakı’nın hiçbir şeyi yoktu. Oysa biz hazırız. İnşallah millet ehliyeti verecek. 29 Mayıs’tan itibaren onları birer birer hayata geçireceğiz” diye konuştu.

 

“Erdoğan iktidarı devam ederse, 20 milyon ilave düzensiz mülteci gelecek”

Tezcan, iktidarın seçim kampanyasında kara propaganda yürüttüğünü Millet İttifakı partileri hakkında aslı olmayan iddialarla bir illüzyon yarattıklarını söyledi. Tezcan, “Türkiye sınırları elek gibi oldu. Türkiye’de 10 milyon düzensiz mülteci var. Bir iktidar buna önlem almaz mı? Anlıyoruz ki önlem almamak beceriksizlikle ya da bilmemekle ilgili değil. Önlem almamak bilinçli bir siyaset. Beka sorununun başındaki kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunları anlatacağız. Erdoğan iktidarı devam etsin 20 milyon ilave düzensiz mülteci gelecek. Endişeli olan, endişeleri nedeniyle o yaratılan anlatılan farazi beka sorunundan endişe ederek Erdoğan’a oy verenler bunu bilecek” dedi.

 

“29 Mayıs günü Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya çıkaracağız”

Tezcan, seçimin 2. turuna 1 hafta kalan süreçte bugüne kadar anlattıkları projelerin taahhütleri olduğunu fakat bu süreçte önemli 2 görevlerinin bulunduğuna dikkat çekerek, “Birincisi bugüne kadar sandığa giden herkesi firesiz sandığa götüreceğiz. Biliyoruz ki bu yüzde 45 yetmiyor. İşi şansa bırakmayacağız. Yüzde 51’i bulabilmek için geriye kalan en az yüzde 6’yı bulabilmek için endişe duyan kesimlere ulaşacağız ve bu yalan makinesinin ipliğini pazara çıkaracağız. 29 Mayıs günü de Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya çıkaracağız” diye konuştu.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler