Çamlıyayla’nın DEVA’sı Torun Caner Çakmak Basınla Buluştu

Çamlıyayla’nın DEVA’sı Torun Caner Çakmak Basınla Buluştu
Yayınlama: 25.02.2024
Düzenleme: 25.02.2024 22:34

DEVA Partisi’nin genç başarılı Çamlıyayla Belediye Başkan Adayı Av.Torun Caner Çakmak Mersin, Tarsus ve Çamlıyayla’dan gelen basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. 

DEVA Mersin İl Başkanı Taner Işıkbay, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Güran Dinçer , Tarsus Belediye Başkan Adayı Ramazan Yıldırım , il yöneticileri, ilçe başkanları ve meclis üyesi adayları katıldılar. Toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan ve Çamlıyayla hakkında birbirinden değerli projelerini anlatan Çakmak katılanlar tarafından büyük bir beğeni topladı.

ÇAKMAK ”Çamlıyayla, zengin tarihi yapısı ile eşsiz bir ilçedir.”

31 Ocak 2024 tarihinde Deva Partisi, Çamlıyayla Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildim. Ve bugün çok şükür ki gerekli yasal prosedürlerden sonra resmi olarak Deva Partisi Çamlıyayla Belediye Başkan Adayıyım. 31 Ocak’tan itibaren sayın ilçe başkanım, ilçe yönetimim ve ekibim ile birlikte sahalardayım.

Çamlıyayla, zengin tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir ilçedir. Peki bu zenginliklerin ve güzelliklerin buradaki insanlar için bir anlamı kaldı mı? Buranın insanı  yaşama sevincini ve umudunu kaybetmiş durumda. Yerel yönetimden beklentisi bitmiş vaziyette. Artık  gençleri burada tutan hiçbir heyecan hiçbir sebep kalmamış.  Çamlıyayla her geçen gün göç veriyor ve giderek kan kaybediyor.

ÇAMLIYAYLA’NIN EN BÜYÜK EKSİKLİĞİ MARKA VE KİMLİK EKSİKLİĞİDİR

Çamlıyayla’nın en büyük eksikliği   marka ve kimlik eksikliğidir. Burası bir tarım mı bir hayvancılık mı bir sanayi mi yoksa bir turizm kenti mi ? Cevap hiçbirisi. Son 15 yıldır ne belediyeyi yönetenler  bunu başarabilmiş ne de muhalefet buna vesile olabilmiştir. Sizlere uzun uzun işsizlikten, fırsat eşitsizliğinden, ulaşım sorunlarından, sağlık sorunlarından bahsetmeyeceğim. Bunları zaten gencinden yaşlısına herkes biliyor.

Çamlıyayla adeta kaderine terk edilmiş bir vaziyette. Bu durumu kabullenmek gerçekten insanın zorun a gidiyor. Çamlıyayla’nın yerel halkı sonbaharı kışı kendi çabalarıyla bir şekilde atlatmaya çalışıp yazın hayat bulmaya çalışıyor. Peki bu böyle mi olmalıydı? Bundan sonra da böyle mi devam etmeli?  Çamlıyayla’nın tarım ve hayvancılık, turizm, doğa sporları gibi çok ciddi değerleri mevcutken bugün bunların hiçbirisiyle anılmıyor. İşte bu gidişata bir son vermek için dur demek için Çamlıyayla’yı bir damla ile filizlendirmek için bugün buradayız. Ve burada olmaya da devam edeceğiz.

Biz sloganlarımızda  Çamlıyayla için vizyonumuzu anlatmaya çalıştık. Bu haliyle; ”Çamlıyayla’yı marka yapacak tüm güzellikler ihmal edilmiş. Biz de dedik ki ‘’ saklı güzellikler ihmale gelmez’’ dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!