Mersin Haber

BTP Akdeniz Adayı Cemil Kara’dan Kadınlar Günü Mesajı

BTP Akdeniz Adayı Cemil Kara’dan Kadınlar Günü Mesajı
Yayınlama: 08.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Bağımsız Türkiye Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Cemil Kara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili mesaj yayınladı. 

CEMİL KARA ”KADIN VARSA TOPLUM İLERİDİR”

Tarih boyunca eşitsizlikten en fazla zarar gören kadınlar, hak arama savaşlarının da başını çekmişlerdir her zaman. Kadınlar gününün kutlanılmasına sebep veren olay ise ne yazık ki kelimenin tam anlamıyla  bir trajedidir.

8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde 40 bin dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Bu grev sonucu bir odaya kilitlenen ve kaçmalarına izin verilmeyen 129 kadın feci şekilde yanarak can verdiler. Ne yazık ki bu acı olay sonunda 8 Mart Dünya kadınlar günü kutlanmaya başlandı.

Hayatımızın  bir gününe sığdırılamayacak  kadar yücedir kadınlarımızın emekleri.

Kadın; doğumdan ölüme kadar hayatımızın  her anında,  her alanında bizi biz yapan, toplumu oluşturan en önemli halkadır.

Kadının katılmadığı, kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir.

Kadın toplum içindeyse o toplum medenidir

Kadın toplumum içindeyse o toplum ileridir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir

Başta Akdeniz İlçemizde yaşayan emekçi kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.