Perşembe, Eylül 28, 2023

Bozan, Tarım Orkam Sen Genel Kurulu’na Katıldı

 

KESK’e bağlı Tarım Orkam Sen Mersin Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, örgütlü kamu emekçilerinin tüm baskı koşullarına rağmen hiç vazgeçmeden emek mücadelesini yürüttüğünü belirterek, “Hep birlikte emeğin haklı sesini daha da yükselteceğiz” dedi.

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Tarım Orkam Sen Mersin Şubesi’nin 8. Olağan Genel Kurulu’na katıldı ve yeni dönemde sendikanın yönetiminde yer alacak emekçilere başarılar diledi.

“SORUNLARI SADECE MECLİS’TE DİLE GETİRMEKLE KALMAYACAĞIZ, SAHADA DA BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Genel Kurul’da divanı ve katılımcıları selamlayan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, kamu emekçilerinin yaşadığı baskı ve zorlu süreçlere değindi. KHK zulmüyle binlerce emekçinin işinden edildiğini anımsatan Bozan, ihraç edilen tüm emekçilerin bir an önce işine iade edilmesi gerektiğini vurguladı. Emekçilerin ‘insanca yaşamaya yetecek bir ücret’ talebini de dile getiren Bozan, emekçilerin bu talebinin karşılanması için de gerekli çalışmaları yürüteceklerini belirtti.

 

Bozan, Tarım Orkam Sen’in yapısı itibariyle örgütlü mücadelede çok önemli bir role sahip olduğunu da belirterek, devamında şu ifadeleri kullandı:

“Aynı mahallenin çocuklarıyız. Seçim çalışmaları yürütürken ‘Birlikte kazanacağız’ dedik. Geçici tarım işçilerinin yaşadığı sorunlar var. Yaşanılan sorun ve sıkıntıları biliyoruz. Mersin’de biliyorsunuz ki bu alanda çalışma yürüten Güvencesiz İşçiler Derneği var. Derneğin seçim öncesi hazırladığı bir rapor vardı. Bize de iletildi bu rapor. Önerileri aldık. Bu kentin milletvekili olarak, bu kentin dinamikleriyle yani aynı mahallenin insanları olarak bizler, birlikte çalışarak sorunlarımızın üstesinden geleceğiz. Sorunları sadece Meclis’te dile getirmekle sınırlı kalmayacağız, sahada da birlikte olacağız.”

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler