Bilgin Yeşilboğaz CHP Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Oldu: ”Akdeniz’de makam sahibi halk olacak”

Bilgin Yeşilboğaz CHP Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Oldu: ”Akdeniz’de makam sahibi halk olacak”
Yayınlama: 05.12.2023
Düzenleme: 06.12.2023 10:37

31 Mart 2024 seçimlerine doğru gidilirken Mersin’in seçim sonuçları en çok merak edilen ve takip edilen ilçelerinden Akdeniz’de partilerden birer birer aday adayları boy göstermeye başladılar. Akdeniz İlçesi nüfus potansiyeli açısından da çok farklı kimlikleri barındırdığından Mersin’in tüm dinamiklerinin rol oynadığı seçimler yaşıyor.

HEDEP’in kalesi olarak gösterilen ilçede son seçimde  CHP ile HDP’nin ayrı aday göstermeleri sonucu AK Parti’nin Cumhur İttifakı sayesinde ilk defa kazandığı Akdeniz İlçesinde Ak Parti’den sonra CHP ‘den de güçlü ve oy potansiyeli yüksek olan aday adayları da başvuruda bulundular. Bu isimlerin başında yıllardır CHP Akdeniz Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Murat Ballı geliyor ardından da bugün edindiğimiz bilgilere göre sürpriz bir şekilde CHP’nin aday adaylarının başvurularının son gününde TMMOB Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı İbrahim Yücesoy, Zafer Çekmez, Nurettin Yiğit, İbrahim Sani Gökmen, İsmail Yılmaz ve önceki dönem Mersin Baro Başkanlarından Av. Bilgin Yeşilboğaz CHP’den aday adayı oldular.

Mersin Barosu eski Başkanı ve CHP 28.dönem Milletvekili aday adayı olan Bilgin Yeşilboğaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Akdeniz Belediyesi Başkanı olabilmek adına aday adayı olmak için bugün Akdeniz İlçe Teşkilatına gidip başvurusunu yaptı.

Bir 2 kişi ve yazı görseli olabilir

YEŞİLBOĞAZAKDENİZ’DE MAKAM SAHİBİ HALK OLACAK”

Mersin Barosu eski başkanlarından Bilgin Yeşilboğaz yaptığı açıklamada: ”Değerli Dostlar, Değerli Mersin Halkı;31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde; Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı olarak bugün başvurumu yapmış bulunmaktayım. Doğduğum ve büyüdüğüm yer olan Akdeniz ilçesini, hayalimdeki hak ettiği gelişmişlik düzeyine ve insanca yaşam kalitesine kavuşturmak için adayım.

Geç gelen hizmet, hizmet değildir. Hukukçu olarak; Akdeniz’i adaletle büyütmek için adayım. Bunun öncelikli yolu; Akdeniz’de makam sahibi HALK olacak! Akdeniz ilçemiz, sosyal belediyecilik ve halkçı belediyecilikle yönetilmenin farkını memnuniyetle yaşayacak.

Yoğun göç alan Akdeniz ilçemizdeki farklılıklarımız; fakirliğimiz değil, zenginliğimiz olacak. En kalabalık nüfusa sahip merkez ilçemiz olan Akdeniz; kentimizin kalbi, lokomotifi ve can damarıdır. Ancak Akdeniz’in akılcı değil, kaderci bir anlayışla yönetilmesi, Akdeniz’in yoksulluğunu besleyen ve büyüten bir neden olmuştur. Akdeniz ilçemize tarım, sanayi, turizm, eğitim ve sosyal alanda; aklın, hukukun ve bilimin gösterdiği yolda hizmet üretmek için adayım.

‘Üretmenden tüketim olmaz’ diyerek, tarım alanlarımızı imara değil, bereketlendirecek dev projelere açacağız. Emeğimiz, alın terimiz kıymetlenecek.

İşsizlik kader değil, planlama sorunudur. Akdeniz’de gençlerimiz geleceğe daha umutla bakacak. Akdeniz’in havasını değiştireceğiz: Kirli yatırımlara geçit vermeyeceğiz. Bir başına belediyecilik anlayışıyla değil, kentin tüm kurum ve kuruluşları ile ekonomik, kültürel ve sosyal tüm aktörler ve potansiyelleriyle hizmet için adayım. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır bir şekilde, Akdeniz’in her sokağına ve her insanına eşit, çağdaş, demokrat ve yenilikçi zihniyetle hizmet etmek için adayım. Hedeflerime siz değerli halkımızın destekleriyle ulaşacağıma inancım tamdır.

Değişim için geç değil ! Mücadele ve birliktelik hepimiz büyütür. Gelin Akdeniz’i birlikte büyütelim.

Bir 9 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.