Mersin Haber

Belediye Lokantası’nda tek fiyat: 4 çeşit yemek 45 lira

Belediye Lokantası’nda tek fiyat: 4 çeşit yemek 45 lira
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

İstanbul ve Mersin’den sonra İzmir’de de belediye lokantası uygulaması hayata koyuldu. Dar gelirli vatandaş 45 liraya 4 çeşit yemek yiyecek. O ilçede resmen başladı. İşte merak edilen detaylar.. 

İzmir’in nüfus yoğunluğu açısından en büyük ilçesi Buca’da, vatandaşların uygun fiyatla sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için açılan Belediye Lokantası’nda tek fiyat uygulaması başladı. Daha önce öğrencilere yüzde 50 indirimli olarak 45 liradan satışa sunulan menüden artık herkes yararlanabilecek.

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, açıldığı günden bu yana 40 bin kişiye hizmet veren Belediye Lokantası’nda, 4 çeşit yemeğin yalnızca öğrencilere değil herkese tek fiyatla 45 liradan satışa sunulmaya başladığını söyledi. Belediyenin düşük fiyatlarla hizmet veren lokantası, özellikle öğrenciler ve dar gelirli vatandaşlar için büyük bir avantaj sağlıyor.

BUCA’MIZA HAYIRLI OLSUN

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar yüzünden birçok kişinin büyük sıkıntı yaşadığını ifade eden Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Böylesi zor bir dönemde Buca’da sosyal dayanışmayı artırarak, daha fazla vatandaşımıza destek olmak istiyoruz. Lokantamız üniversiteye, hastaneye ve iş yerlerine yakın olması nedeni ile kurulduğu günden bu yana çok tercih ediliyor. ‘Nasıl daha fazla fayda sağlayabiliriz?’ diye düşündük. Bu nedenle fiyatlarımızda bir değişime gittik. Buca’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

40 BİN KİŞİ FAYDALANDI

Uğur Mumcu Caddesi’ndeki Belediye Lokantası açıldığı günden bugüne 40 bin kişiye hizmet verdi. Hafta içi her gün 11.30 ila 15.00 saatleri arasında açık olan lokantanın menüleri büyük bir titizlikle hazırlanırken, Bucalılar, “Güvenilir gıdaya bu fiyata ulaşabildiğimiz için çok mutluyuz. Buca Belediyesi’ne bir kez daha bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrencilerden Gökdeniz Büyükkoca ve Özgür Tuna ise lokantanın uygun fiyatları ve lezzetli yemekleri sayesinde memnuniyetlerini dile getiriyor. Büyükkoca, fiyat olarak tercih edebileceği en uygun yerin Buca Belediye Lokantası olduğunu belirtirken, Tuna ise öğrencilik hayatında özlediği sulu yemekleri burada uygun fiyatlarla bulabildiği için mutlu olduğunu ifade ediyor. Her iki öğrenci de lokantayı tekrar ziyaret etmeyi düşündüklerini belirtiyor.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.