Mersin Haber

Başkan Seçer, Mersin’e Değer Katan Gönüllülere Plaket Verdi

Başkan Seçer, Mersin’e Değer Katan Gönüllülere Plaket Verdi
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

Başkan Vahap Seçer, Mersinden Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Meral Seçer’le birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’ kapsamında düzenlen programa katıldı. Gönüllülerle bir araya gelinen buluşmada Başkan Seçer, yaptıkları değerli çalışmalarından dolayı tüm gönüllülere teşekkür etti. Başkan Seçer, gönüllülüğün karşılık beklemeksizin toplum yararı gözetilerek yapılan kutsal bir iş olduğunu belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde kurulan Gönüllüler Şube Müdürlüğü koordinesinde kent genelinde toplum yararına gönüllüler ordusu olarak hizmet üreten vatandaşlar için ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’  dolayısıyla bir buluşma etkinliği düzenledi.

Bugüne kadar üretilen hizmetlerin konuşulduğu ve birlik duygularının pekiştirildiği etkinliğe; Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte Mersinden Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilk gönüllüsü Meral Seçer de katıldı. Başkan Seçer, gönüllülere sundukları destekler ve dayanışma duyguları için teşekkür ederken, programda toplam 69 gönüllüye plaketleri verildi.

Başkan Seçer: “Sağladığımız faydanın karşılığı insanlığa yarar sağlamak”

Hiçbir karşılık beklemeden gönüllülük esaslı yapılan işleri çok anlamlı bulduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Kimse bir karşılık beklemiyor mutlaka ama beklenen karşılık; kadınlara, çocuklara, toplumumuza, dezavantajlı insanlarımıza fayda sağlamak ve onlara sağladığımız faydanın tüm topluma yayılması, memleketimize, ülkemize, hatta global anlamda insanlığa yarar sağlamak. Birine bir iyilik yaptığınız zaman onun mutlu olması sizi ondan daha fazla mutlu eder. Dünyalar sizin olur. Öyledir. Size biri bir ricada bulunur, karşılık beklemeden yardımcı olursunuz. Eğer yardımcı olabilirseniz onun sonucunu aktarırken, müjdesini verirken siz ondan daha heyecanlı olursunuz. Bu hissi taşıyan, iyi kalpli insandır. Zaten kötü kalpli insanın böyle işlere zaman ayıracak bir derdi falan yoktur. Öyle bir kaygısı yoktur.  Gönüllülük bir de insan olmaktır. Onun için hepinizi değerli buluyorum. Bir kere iyi insan olarak görüyorum. Bu her şeyden çok önemli” dedi.

Gönüllülerin yaptıkları başarılı ve güzel işlerin çok kutsal olduğu vurgusunu yapan Başkan Seçer, tüm gönüllülere teşekkür etti. İnsanların birbirini sevmesini, saymasını önemsediklerinin kaydeden Başkan Seçer, insanların Mersin koşulları içerisinde birbirini ayıracak özelliklere karşı göz perdelerini kapatması gerektiğini söyleyerek, “Görmesin onun farkını; ne yoksulluğunu ne zenginliğini ne meşrebini ne mezhebini ne oturduğu bölgeyi ne cinsiyetini. İnsan olarak baksın. Ben vatandaşlarıma Başkanınız olarak böyle bakıyorum” dedi

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı mesai ister, yürek ister

Toplum yararı için siyasetin de aslında kutsal bir görev taşıdığına dikkat çeken Başkan Seçer, şöyle devam etti:

“Şimdi siz gönüllü olarak yararlı olduğunuz zaman ne kadar mutlu oluyorsunuz değil mi? Bakın; başkanlık, bir başka makam, bir siyasetçi için başka anlamlar ifade etmiyorsa insanların mutluluğu, hayır duası, teşekkürü, onun tek beklentisidir. Başka bir beklentisi varsa zaten yadırgadığımız o zaten. Toplum onun için çürüyor. Yolsuzluk, rüşvet, adam kayırmacılık, israf… Toplum onun için çürüyor. Siyaset çürütüyor ama böyle bir derdi yoksa ne yapabilir? Şimdi başkanın böyle bir derdi yoksa hiçbir insanın kabul edemeyeceği çağdaş, iyi yetişmiş bir insanın kabul edemeyeceği bu huyu yok ise ne bekler? Ne bekler Vahap Seçer? Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı mesai ister, yürek ister. Her şeyden önemlisi çelik gibi sinir sistemi ister. Yani bütün bunlar yoksa hayatınız zindandır. Ne bekler? Şunu bekler. Yaptığım hizmetler karşılığında Ayşe ablamın, Fatma bacımın, Mehmet abimin, Ahmet kardeşimin, Ali çocuğumun ya da Zeynep kızımın yüzü gülüyor mu? Buna bakar, gülüyorsa en büyük servet benim için odur. Daha bir halk dili ile konuşayım; namuslu bir siyasetçi için beklenti bundan başka bir şey değil.”

Konuşmaların ardından Başkan Seçer, karşılık beklemeden toplum yararı için çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi gönüllülerine plaket verdi.  Etkinlikte; Mersinden Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Meral Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Serdal Gökayaz ile Ali Rıza Özdemir ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu tarafından da gönüllülere plaket verildi.

Program, yemek ve toplu fotoğraf çekimi ile devam etti.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!