Başkan Seçer, Erdemli’de Bal Sağım Çadırı Ve Ceviz Fidanı Dağıtımı Gerçekleştirdi

Başkan Seçer, Erdemli’de Bal Sağım Çadırı Ve Ceviz Fidanı Dağıtımı Gerçekleştirdi
Yayınlama: 02.12.2022

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Erdemli’de gerçekleştirilen ‘Bal Sağım Çadırı ve Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni’nde üreticilerle buluştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üreticilere yönelik destekleri sürüyor.

Başkan Vahap Seçer, Erdemli’de “Bal Sağım Çadırı ve Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni’ne katıldı. Törene; Başkan Seçer’in yanı sıra, Mersin Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nuri Demirbaş, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Adem Kurt, Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Çiftçi, CHP Erdemli İlçe Başkanı Ahmet Dursen Şahin, Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, bürokratlar ve üreticiler katıldı.

“Bölgemiz bal üretimine uygun bir bölge”

Bal Sağım Çadırı ve Ceviz Fidanı Dağıtım Projelerinden 300 üreticinin bal sağım çadırı, 520 üreticinin ise 15 bin 143 adet ceviz fidanı alacaklarını hatırlatan Seçer, “Bugün Erdemli’den ceviz fidanı talebinde bulunan 149 üreticimize, 4 bin 399 adet ceviz fidanı veriyoruz. Bölgemiz bal üretimine de uygun bir bölge. Toroslar bizim için çok büyük bir nimet” diye konuştu.

Bal üreticilerinin girdi maliyetleri konusunda çok sıkıntı çektiklerini ve desteğe ihtiyaçları olduğunu söyleyen Seçer, en önemli hususlardan bir tanesinin de bu ürünü pazarlamak olduğunu kaydetti. Bu konuda yakın zaman içerisinde Yenişehir Menteş’te açılacak Kooperatif Pazarı’ndaki satış noktasında üreticilerin ürünlerini pazarlayabileceklerini belirten Seçer, “Kooperatiflerin, ürünlerini pazarlama noktasında faydalandığı elektronik alışveriş desteği, bal üreticilerimiz için de verilebilir” diye konuştu.

“Erdemli’ye çok önemli hizmetler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz”

Erdemli’yi ve Erdemli halkını çok sevdiğini dile getiren Seçer, bunun sebebinin ise bölge halkının çalışkanlığından kaynaklandığını vurguladı. Göreve gelmeden önce Erdemli ile ilgili söylediği başta yol projeleri olmak üzere, tüm projeleri uygulamaya aldıklarını ve önemli bir kısmını yerine getirdiklerini kaydeden Seçer, yine üreticiler için büyük önem taşıyan Mergin ve Lamos Köprüleri’ni hizmete sunduklarını belirtti.

Yıllar önce temeli atılmasına karşın, inşaatı duran Erdemli Hali için yeniden çalışma başlattıklarını ve artık tesisin bitme aşamasına geldiğini anlatan Başkan Seçer, Hal’in yılbaşına kadar orada faaliyet gösteren esnaflara teslim edileceğinin müjdesini de verdi. Seçer,  Erdemli Otogarı’nı yapmayı çok istediklerini, ancak yer temininde yaşanan sıkıntı dolayısıyla bir türlü yapamadıklarını aktardı.

Erdemli’de otogar için uygun Kocahasanlı’da bir yer olduğunu ifade eden Seçer, “Burada Milli Emlak’ın bir yeri var, yanında da bizim yerimiz var. Uzun süredir oraya otogar yapmak için, bu yerin tahsisini Milli Emlak’tan istiyoruz. Tahsis yaparlarsa, biz de talebiniz olan otogarı yaparız” diye konuştu.

Tömük ve Limonlu bölgesinde uzun yıllardır kanalizasyonla ilgili sıkıntılar olduğunu ve vatandaşlardan yoğun şikâyet aldığını belirten Başkan Seçer; Limonlu’daki problemin çözüme ulaştırıldığını, Tömük’teki problemin ise kısa süre içerisinde çözüleceğini söyledi. Başkan Seçer, halkın ihtiyacı olan hizmetlerin, bundan sonraki süreçte de devam edeceğini kaydetti.

Başkan Seçer Kargıpınarı’nda esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti

Başkan Vahap Seçer, dağıtım töreninin ardından Kargıpınarı Mahallesi‘nde esnaf ziyareti yaptı. İlk olarak Mahalle Mutfağı’nda sıraya giren vatandaşlarla sohbet eden Başkan Seçer, ardından 50. Yıl Caddesi boyunca esnaf ziyareti yaptı.

50.Yıl ve Çakmak Caddesi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sıcak asfalt çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Seçer, esnaf ve mahalle halkının yoğun sevgisi ile karşılandı.