Mersin Haber

Başkan Seçer: “Bu Kentte 5 Yıldır Bir Değişim Ve Dönüşüm Var”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Akdeniz Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Başkan Seçer: “Bu Kentte 5 Yıldır Bir Değişim Ve Dönüşüm Var”
Yayınlama: 20.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:51
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Akdeniz Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

5 yıllık görev süresi boyunca tarıma ve hayvancılığa önem verdiklerini kaydeden Seçer, “5 yıl sonunda ‘çiftçilere şöyle kulaklarına hoş gelecek birkaç cümle edelim, oyunu alalım’ diye bir anlayışımız yok. Mersin Büyükşehir Belediyesi çok değerli, çok önemli çalışmalar yaptı. Sadece Türkiye’de diğer belediyelere örnek değil, Bakanlığa yol gösterici projeler yaptı” dedi.

 

“Bu yılla birlikte, toplam 355 kilometre sulama borusu dağıtmış olacağız”

Yaptıkları sulama borusu desteğini de anlatan Başkan Seçer, “Bugüne kadar 255 kilometre sulama borusu dağıtmışız. Bu yıl da 100 kilometre dağıtarak, toplamda 355 kilometre sulama borusu dağıtmış olacağız” dedi. Seçer, fide-fidan gibi destekleri şahsa, sulama borusu gibi destekleri ise odalar ve kooperatifler kanalıyla yaptıklarını belirtti.

 

“Üreticilere, 2024 yılında 119 milyon liralık destek vereceğiz”

2024 yılında fide, fidan, hayvan dağıtımı, kaba yem ve sulama borusu desteği, seracılara, arıcılara, balıkçılara verilecek destek miktarlarını da paylaşan Başkan Seçer, “4 yılda 125 milyon liralık direkt destek yaptık. Bugünkü parayla çarpın bölün, 400-500 milyon lira para çıkar karşınıza. 2024 yılında 119 milyon liralık destek yapacağız” dedi.

“Bu kentte son 5 yıldır değişim ve dönüşüm var”

Başkan Seçer, trafiği rahatlatacak önemli çalışmalara imza attıklarını, 2. Çevre Yolu devamındaki toplam 2 bin 300 metre yolun 1300 metrelik bölümünü açtıklarını, 3. ve 4.  Çevre Yolu’nu üniversiteye bağlayacak 35 metre genişliğindeki 1 kilometrelik yeni bulvarın açılışını ise haftaya yapacaklarını söyledi. Seçer, “2 ay önce yapımına başladığımız, yıllardır mezbelelik olan, kimsenin sesini çıkartmadığı, tırların ters parklanma yaptığı o tabloya, Mersin  Büyükşehir Belediyesi olarak ‘bu böyle olmaz dedik’ ve Şanzelize gibi cadde yaparak ulaşıma açtık. Bu kentte değişim ve dönüşüm var. Adana sınırından Antalya sınırına kadar, Toroslar’ın Karaman sınırından Konya sınırına, oradan Akdeniz sahiline kadar her bölgede, ‘bu bölge bize oy vermiş, bu bölge vermemiş; bu bizden, bu bizden değil; bu bize uzak, bu bize yakın’  demedik ve hiçbir fark gözetmeksizin her yere gittik. Herkesin derdiyle dertlendik. Gülnar’ın Dayıcık’ında hastalanan bir kadın, kocasını merkeze ameliyata getirdiği zaman, 15 gün Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin misafirhanesinde kalabiliyor” ifadelerine yer verdi.

 

“Her kesime dokunduk. Asla parti, siyaset gözetmedik”

Siyasetin sıkıntılı bir alan olduğunu, fakat hizmetler konusunda asla parti ve siyaset gözetmeden, hiçbir ayrımcılık yapmadan, her kesime eşit hizmet götürdüklerini kaydeden Başkan Seçer, “Siyasette karalamalar olur ama kul hakkına girmek dinimizde en büyük günahlardan bir tanesidir. Bırakın uygulamayı; aklımızdan geçmeyen, sanki uygulanmış gibi bazı söylemler, iddialar bizi incitir. Şimdi bize yapıldığı gibi. Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ‘bu çalışanın dünya görüşü bizden değil, bize oy vermedi’ diye asla kimseyi işinden etmedik” dedi.

 

Vatandaşlardan da bu kötü propagandalara kanmamalarını isteyen Başkan Seçer, “Burada her görüşten insan var. Fakat bu tip odaların dünya görüşü olmaz. Çiftçi çiftçidir, esnaf esnaftır. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her yurttaş benim yurttaşımdır ve eşittir. Zaten Anayasa gereği de böyledir. Bizim bakış açımız budur. Bu konuda da vicdanım rahat, başım dik, alnım açık olarak konuşabilirim. Bugüne kadar en rahat gittiğim seçim bölgeleri, bize oy vermemiş ya da çok az oy çıkmış bölgeler. Çünkü 2019’dan öncesi bu anlamda çok büyük tezviratlar yapıldı. ‘Vahap Seçer başkan olursa, falanca kesimi belediyeye dolduracak ya da buralara hizmet vermeyecek’ diye. Ama onlar da gördü ki, siyasi ayrım olmadan; yol ihtiyacı varsa yolu yapıldı, içme suyu yoksa içme suyu getirildi. Şebekesi döşendi ya da sosyal destek yapıldı. Bu anlamda da vatandaşlarımızla, özellikle bu son süreçteki diyaloglarımızda mutlu ayrıldık. Demek ki, ‘Tarlada izi olanın harmanda da yüzü oluyor’ diye konuştu.

 

Yıldız: Büyükşehir Belediyesi’nin projelerine entegre olacağız”

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız ise, en iddialı oldukları alanlardan bir tanesinin tarım olduğunu kaydetti. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında verdiği destekleri aslında Bakanlığın vermesi gerektiğini belirten Yıldız, “Belediyemizin yapmış olduğu yatırımlara ve desteklere, Toroslar Belediyesi olarak entegre olacağız. El birliği ile tarımımızın biraz daha düze çıkmasını; hepimizin evine zeytin, peynir, ayran ve sütün daha rahat, daha kolay girmesini hep beraber sağlayacağız” dedi.

 

Yılmaz: “Vahap Başkanımız, tarıma çok kıymetli destekler verdi”

Akdeniz Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz, Başkan Seçer’in tarıma çok kıymetli destekler verdiğini belirterek, “Sayın Vahap Seçer; tarıma çok kıymetli, çok önemli destekler veren Belediye Başkanlarımızın başında gelmektedir. Kendisinin önümüzdeki dönemde de tarım alanlarımıza daha güçlü, daha önemli, daha kıymetli yatırımlar yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Başkan Seçer soruları yanıtladı. Program Yılmaz’ın Başkan Seçer’e plaket takdiminin ardından, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.