Mersin Haber

Başkan Gültak: “Hepimiz Kardeşiz Dedim, Kimseyi İşten Çıkarmadım”

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, seçim çalışmalarında binlerce vatandaşın katıldığı kitlesel mitinglerde hitap etmeye devam ediyor.

Başkan Gültak: “Hepimiz Kardeşiz Dedim, Kimseyi İşten Çıkarmadım”
Yayınlama: 19.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:51
A+
A-

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, seçim çalışmalarında binlerce vatandaşın katıldığı kitlesel mitinglerde hitap etmeye devam ediyor. Kadın erkek, genç yaşlı; her yaştan vatandaşın coşku içinde karşıladığı Başkan Gültak; Türkçe, Kürtçe ve Arapça okunan 3 dilde ilahilerle platformlara çıkıyor. Hayata kattıkları kültür, sanat, eğitim, spor ve mesleki alanlardaki hizmet ve projeleri sıralayan Başkan Gültak, görevdeki 5 yıl boyunca ayırım yapmadan, herkese ve her kesime hizmet verdiklerini vurguladı.

 

“5 YILDA HERKESE DOKUNAN HİZMETLERİMİZLE HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLDUK”

Ziyaretlerinde, hem fabrika ve işletme yöneticileri hem de buralarda çalışan personele hitap eden Başkan Gültak, kendilerinden önce insanların ayrıştırıldığını ifade ederek; “Biz ise 2019’da Akdeniz’de seçilip göreve gelince tüm insanlarımızı kucakladık, kimseyi ayrıştırmadık. Tabi bu sözle değil, fiiliyatla olur. Türk, Kürt, Zaza, Alevi, Sünni demedik, herkesin belediye başkanı olacağımızı söyledik ve bunu da sadece 5 yılda gerçekleştirdiğimiz ve herkese dokunan hizmetlerimizle başardık” dedi.

“HEPİMİZ KARDEŞİZ DEDİM, KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARMADIM”

Başkan Gültak, Akdeniz’de, 2018 öncesinde huzursuzluğun hâkim olduğunu, mahallelerde sokak aralarında kavga ve olayların yaşandığını hatırlatarak şöyle konuştu; “Bu durum, ‘Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Akdeniz’e yakışmıyor’ dedik. Seçildikten sonra, ‘herkes kardeştir’ dedik. Tabi bunu da ispatlamamız gerekiyordu, sadece sözle olmazdı. Bu nedenle ‘bir tane bile işçi çıkarmayacağım’ dedim. Güler yüzlü ve çalışkan olun, siyaset yapmayın, benim için yeterli. Hangi partiden, hangi mezhepten, hangi ırktan olursanız olun benim teminatım altındasınız dedim. Kimisi inanmadı ama aylar geçip de işten çıkarılan olmayınca doğruyu söylediğimizi anladılar’’ dedi.

Vatandaşın hizmet ve proje istediğini belirten Başkan Gültak: ‘’Millet, ideolojik laflar değil, kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar için hizmet ve proje istiyor. Hem projelerin devamı hem de barışın, huzurun ve kardeşliğin kalıcı olması için bir 5 yıla daha ihtiyacımız var. Geçmişi unutmayalım! Desteklerinizle bir 5 yıl daha bu hizmetleri katlayarak getirdiğimizde artık Akdeniz’in önünde kimse duramaz! Bizi Büyükşehir’de de Cumhur İttifakı olarak destekleyin ki elbirliğiyle daha güçlü işler yapalım.”

“HUZUR DEYİNCE, İNSANIMIZIN AKLINA İLK BİZ GELİYORUZ”

Sahadan çok pozitif dönüşler aldıklarının altını çizen Başkan Gültak; “Her yaştan insanımız, Akdeniz’de sağladığımız huzurun tadını almış. Huzur olmayınca hiçbir şey olmuyor çünkü. Akdeniz’de, barışın, huzurun ve kardeşliğin tadı, bütün hücrelere kadar yayılmış. İnsanlarımız artık bu huzurun kaçmasını istemiyor. Huzur deyince de insanlarımızın aklına ilk biz geliyoruz.  Kimseyi ayrıştırmadığımız için, herkesi kucakladığımız için, her mahalleye her bölgeye eşit hizmet verdiğimiz için bu konu bizim için büyük önem taşıyor” dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.