Avukatsız iş yapma, hak kaybına uğrama

Avukatsız iş yapma, hak kaybına uğrama
Yayınlama: 07.04.2022

Mersin Barosu Başkanlığı 5 Nisan Avukatlar Haftası kapsamında,  vatandaşların yasal konularda hak kaybına uğramamaları için avukatsız iş yapmamaları ve avukata yönelik şiddetin önlenmesine yönelik billboardlarda farkındalık çalışması başlattı.

Mersin Barosu Başkanlığı, Mersin merkezin en işlek yerlerinde yer alan “Avukatsız İş Yapma, Hak Kaybına Uğrama”, “1136 Sayılı kanuna göre, avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerini yalnızca avukatlar verebilir.”, “Haklarınıza göz diken, hak kaybına uğratan aracılara, takipçilere, dilekçecilere değil, avukatına güven. Önce avukatına danış.”  yazılı billboardlar ile vatandaşları hak kaybına uğramamaları için bilinçlendiriyor.

“AVUKAT BİR GÜN HERKESE LAZIM OLUR”

Mersin Barosu, son yıllarda avukata yönelik şiddetin artması sebebiyle, “Avukatların sesi kesilirse, vatandaşın nefesi kesilir.”, “Avukat, kimsenin borcunun sebebi değildir. Avukat kimsenin suç işleme gerekçesi değildir. Avukat kimsenin boşanma nedeni değildir. Avukat vekildir. Avukat bir gün herkese lazım olur.” yazılı billboardlar ile avukata şiddetin son bulması gerektiğine dikkat çekti.