Avukat Arif Yücel’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Avukat Arif Yücel’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
Yayınlama: 30.04.2022

Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Avukat Arif Yücel, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Avukat Arif Yücel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ‘’Tüm dünyada emeğiyle geçinenlerin birlik, mücadele, dayanışma ve haklarına sahip çıkma günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun’’ dedi.

Avukat Arif Yücel, yayınladığı mesajında şunları kaydetti; “Ülke ve Dünya olarak içinden geçtiğimiz şu zorlu süreçte; emeği ve alın teri ile hayatı yeniden var eden bütün emekçi dostlarımın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Son günlerde bir kez daha anlıyoruz ki; hayatın en önemli unsurlarının başında üretim gelmektedir. Üretimin en önemli bileşeni de çalışanlardır. Çalışanların hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaları, sosyal adaleti sağlayacağı gibi, toplumsal anlamda da birçok sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Son zamanlarda artan enflasyon ve döviz kuru karşısında emeğin değerinin düşmesi beraberinde yoksulluğu getirmiştir. İşçinin alın teri hayat pahalılığı karşısında ezilmiştir. Ülkemizde de özellikle son yıllarda, milyonlarca vatandaşımızın iş bulamadığı, çalışma haklarının kısıtlandığı, ücret dağılımındaki adaletsizliğin gün geçtikçe arttığı bir dönemden geçiyoruz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en kısa zamanda kurtulmak, işçi ve emekçi arkadaşlarımız ile meydanlarda buluşmak dileğiyle, bütün işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum’’ dedi.