Mersin Haber

Avrupa Hareketlilik Haftası Toroslar’da Hareketli Geçecek

Avrupa Hareketlilik Haftası Toroslar’da Hareketli Geçecek
Yayınlama: 14.09.2022
A+
A-

2019 yılında aktif katılımıyla “Avrupa Hareketlilik Haftası Ulusal Ödülünü” alan Toroslar Belediyesi; spor yapmayı, yürümeyi ve bisiklete binmeyi özendirici etkinlikleriyle bu yıl da Mersin’de farkındalık yaratacak.

Türkiye Belediyeler Birliğinin ulusal koordinatörlüğünde ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteğiyle sürdürülen Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki teması;  “Daha İyi Bağlantılar olarak belirlendi.

Toroslar Belediyesi de sağlıklı ve sürdürülebilir bir kent yaşamı için 22 Eylül’e kadar devam edecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası’nda sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir ulaşım faaliyetleri ile yer alacak.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da “Çeşitlendir ve Devam Et!” sloganıyla gerçekleşecek etkinliklere katılarakhareketliliğe dikkat çekecek.

“Arabasız Gün Etkinliği’nde Güneykent Mahallesi Trafiğe Kapatılacak”

Etkinlikler; 16 Eylül Cuma günü saat 12.00’da HalkkentMahallesi’nde bulunan 1000 kişilik Spor Salonu’nda Masa Tenisi ve Dart Turnuvası ile başlayacak.

Belediye, yine 16 Eylül Cuma günü 15.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştireceği Arabasız Gün Etkinliği için GüneykentMahallesi’ni trafiğe kapatacak.

Âşık Veysel Caddesi üzerinde düzenlenecek programda, çocuklar ve mahalle sakinleri birçok sportif ve eğlenceli aktivitelerle buluşacak. Etkinlik ile bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarının kullanılmasına teşvik edilecek.

“Bisiklet Sürüşünden, Tenis ve Dart Turnuvasına Kadar Dolu Dolu Geçecek

Hafta kapsamında düzenlenecek Bisiklet Sürüş Etkinliği ise 17Eylül Cumartesi günü saat 15.30’da Yeniköy ve KızılgeçitMahalleleri arasındaki güzergahta yapılacak. Bisiklet sürüş etkinliğine katılacak sporcular, 14.00-14.30 saatleri arasında Özgecan Aslan Meydanı ile Toroslar Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde toplanacak.

Program; 18 Eylül Pazar günü saat 16.00’da ÇağdaşkentMahallesi’ndeki 3 Ocak Spor Kompleksi’nde Kort Tenis Turnuvası Başlangıcı, 19 Eylül Pazartesi günü saat 09.30’da Nevin Yanıt Spor Kompleksi’nde özel sporcularla etkinlik, 20 Eylül Salı günü saat 09.30’da Halkkent Mahallesi 1000 kişilik Spor Salonu’nda Masa Tenisi ve Dart Turnuvası Eleme Müsabakaları, 21 Eylül Çarşamba günü saat 12.00’da HalkkentMahallesi 1000 kişilik Spor Salonu’nda Masa Tenisi ve Dart Turnuvası Finalleri ile saat 16.00’da 3 Ocak Spor Kompleksi’ndeKort Tenis Turnuvası Finali ve saat 17.00’da Osmaniye Semt Sahası’nda Halat Çekme Yarışması ile devam edecek.

“Avrupa Hareketlilik Haftası, Başarılı SporcularlaTaçlanacak”

Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmak ve hareketli yaşama farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenecek etkinliklerde başarılı sporcular ve antrenörler de unutulmadı.

Toroslar’da Avrupa Hareketlilik Haftası, başarılı sporcu ve antrenörler için düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek. Toroslar Belediyesi’nin başarılı sporcuları Mersinlilerle buluşturacağı ödül töreni, 22 Eylül Perşembe günü saat 14.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Başkan Yılmaz: Hem Eğlenceli Hem de Sağlıklı Bir Hafta Geçireceğiz

Toroslar Belediye Başkan Atsız Afşın Yılmaz, 3 yıldır katılım gösterdikleri Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yıl da Toroslar’da dolu dolu geçeceğini söyleyerek, tüm hemşehrilerinietkinliklere davet etti.

Başkan Yılmaz; “Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na Toroslar Belediyesi olarak bu yıl da katılarak, dolu dolu etkinlikler hazırladık. Etkinliklerimize katılacak 7’den 70’e herkes hem eğlenceli hem de sağlıklı bir hafta geçirecek. Bu organizasyonda yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm Türkiye’ye ve Mersin’e birlikte spor yapalım ve birlikte bisiklet sürelim diyorum şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)