Av.Hoşyar Sarıyıldız DEM Partiden Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Aday Adayı Oldu

Av.Hoşyar Sarıyıldız DEM Partiden Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Aday Adayı Oldu
Yayınlama: 12.12.2023
Düzenleme: 12.12.2023 17:02

31 Mart 2024 seçimlerine doğru gidilirken seçimin kritik partilerden yeni kısaltma ismi dün kamuoyuna açıklanan Halkların ve Eşitlik Demokrasi Partisi (DEM)’ de aday adayları birer birer isimlerini açıklamaya devam ediyor. Mersin’de özellikle her kesim tarafından sonucu merak edilen, yerelden çıkıp ulusal olarak tüm DEM Partililerin seçim akşamı sonucunu her yerden araştırdığı ilçelerden olan ve HEDEP’ in siyasi geleneğinin defalarca kazandığı Akdeniz’de kimlerin eş başkanlık için aday adayı başvurusunda bulunacağı ön seçimde hangi aday adaylarının yarışacağı Mersin kamuoyu tarafından merak ediliyordu.

Av. Mehmet Altuntaş’ın ardından bugünde yıllardır Mersin’de yaşayan kentin sorunlarını bilen, hem  avukatlık mesleğini icra eden hem de demokrasi mücadelesi içerisinde emek veren isimlerden biri olan,  HDP Mersin İl Eş Başkanlığını görevini başarıyla yürütüp , HDP’lilerin ve demokratik mücadele veren kitle örgütleri ile iyi bir seçim çalışması ve diyalog süreci gerçekleştiren, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Av.Hoşyar Sarıyıldız DEM Parti’den Akdeniz Belediyesi Eş Başkan aday adayını olduğunu sosyal medya hesaplarından duyurdu.

 

SARIYILDIZ ”DEM DEMA ME YE” 

Av.Hoşyar Sarıyıldız’ın eş başkanlık aday adaylık açıklaması şu şekilde oldu. ”Akdeniz Belediyesine gönül veren
Kıymetli yoldaşlarım,
Değerli halkımız;

Cumhuriyet 2.yüzyılına girerken Özgürlük ve Eşitlik talebiyle alanlarda olan bizler; tarihi bir süreçten geçtiğimizin bilinci ve Demokratik Cumhuriyeti inşası hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Bu açıdan Partimizin temel amaçlarından olan Demokratik Ekolojik Kadın Özgürlükçü bir yaşamın vücut bulduğu alanların başında yerel yönetimlerin geldiğinin farkındayız. Özellikle Akdeniz Belediyesi işçi emekçi üretici halklarımız için bir ilçe belediyesinden çok daha fazlasını temsil etmekte; Demokratik ve Halkçı Belediyecilik fikriyatımızın yaşamsallaştığı, ekonomik-sosyal ve siyasal kriz yağmuru altında ıslanmaktan korunduğumuz bir şemsiye vazifesi görmektedir.

Geldiğimiz aşamada, Demokratik Ekolojik Kadın Özgürlükçü yaşamı inşaa mevziisi olan belediyemizi, halkın iradesini gaspeden kayyım politikaları karşısında koruyabilmek ve rantçı politikalarla halkı bezdiren sistem belediyeciliği elinden kurtarmak konusunda bizlere tarihi bir görev ve sorumluluk düşmektedir. Ben de halkımızın iradesi ve ferasetiyle yürüyen demokrasi mücadelemizin nacizane neferi bir yoldaşınız olarak, bu görev bilinciyle, birlikte yöneteceğimiz Akdeniz Belediyesine “Dem Dema Me Ye!”şiarıyla Eş Başkan Aday Adaylığı başvurusu yapmış bulunmaktayım.

Gençliğin enerjisi ve mücadele geleneğimizin binbir bedelle yarattığı tecrübeyle halklarımıza hizmet yolunda, bu zamana kadar elinden geleni yapmış ve bundan sonra da yapmaktan geri durmayacak bir yoldaşınız olarak; yönetimine talip olduğumuz Akdeniz Belediyemizde tarihi bir başarıya ulaşabilmemiz adına desteğinizi bekliyorum.
Hepimize başarılar diliyorum.
An serkeftin
An serkeftin !!

Av. Hoşyar SARIYILDIZ
Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Aday Adayı

Av.Hoşyar Sarıyıldız DEM Partiden Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Aday Adayı Oldu GündemAv.Hoşyar Sarıyıldız DEM Partiden Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Aday Adayı Oldu Gündem

 

 

Bir 5 kişi ve sakal görseli olabilir

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.