Cuma, Eylül 22, 2023

Almanya’dan Yola Çıkan 5 Araçlık Yardım Malzemesi Yenişehir’e Ulaştı

Mersin Yenişehir Belediyesinin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına destek vermek amacıyla Almanya’nın Bayern eyalatine bağlı Aichach kentinden yola çıkan 5 araç Mersin Yenişehir’e ulaştı.

Temel ihtiyaç malzemelerini taşıyan 5 araç Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne geldi. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve gönüllülerle birlikte araçları karşılayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Kendilerine teşekkür ediyoruz, 60 saatlik yolculuğun ardından Mersin’e ulaştılar, dayanışmaya engel yok” dedi.

Almanya’nın Bayern eyalatine bağlı Aichach kentinde faaliyet gösteren “Humanitas” yardım organizasyonu tarafından hazırlanan 5 araçlık yardım malzemesi Mersin Yenişehir’e ulaştı.

Yardım malzemelerini taşıyan araçlarla Mersin’e gelen  “Humanitas”  üyeleri bir hafta boyunca Mersin’de kalacak ve araçlarıyla gönüllü olarak çalışmalara da destek verecek. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne gelen araçları karşılan Başkan Abdullah Özyiğit, “Değerli dostlarımız buradaki deprem haberini duydukları an itibariyle kampanya başlattılar ve Bayern’den kalkarak, 2 günü aşkın yolculuğun ardından ilk yardımlarını Mersin’e ulaştırdılar.  Bu yardımlar tabi burada hem Mersin’e gelen bölge insanına ulaştırılacak hem de ihtiyaç halinde deprem bölgesine sevk edilecek. Kendileri bir hafta bizimle beraber olacak. Araçlarıyla gelen malzemeleri sevk etme noktasında bize destek verecekler. Hem de fiili destek sağlayacaklar. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Almanya’ya gittiniz, orada vatandaşlarınızı unutmadınız. Yüreğinize sağlık.” dedi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler