Cuma, Eylül 22, 2023

Ali Bozan: “İktidar, Kendi Beceriksizliğinin Faturasını Halka Kesiyor”

Tarsus’ta hal esnafını ve kahvehaneleri ziyaret edip yurttaşlarla bir araya gelen Ali Bozan, “Ülkenin gerçek gündemi ekonomik kriz. Hangi yurttaşımıza dokunduysak bu konuda bin ah işittik. İktidar, kendi beceriksizliğinin faturasını halka kesiyor. Ülkedeki milyonlarca mutfak yangın yeri” dedi.

 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekili Ali Bozan, HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız ve Tarsus ilçe örgütü ile birlikte Tarsus’ta hal esnafı ve kahvehane ziyaretleri ile yoğun bir program geçirdi. Program boyunca yurttaşların sorun ve taleplerini dinleyen Milletvekili Bozan, “Her daim yurttaşlarımızla birlikte olacağız ve sorunlarımızı birlikte çözüme kavuşturacağız” dedi.

 

“KİME DOKUNDUYSAK BİN AH İŞİTİYORUZ”

 

Tarsus Hali esnafını ve kahvehaneleri gezen Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, “Maalesef ki ülkedeki ekonomik kriz gittikçe derinleşiyor. Gün boyu Tarsus’taydık. Esnaf arkadaşlarımızı ve Tarsuslu kardeşlerimizi dinledik. Yurttaşlarımız evine ekmek götüremeyecek durumda, esnafımız iflas bayrağını çekti, çekiyor. İktidarın yanlış politikaları tüm ülkeyi batık duruma getirdi. Kime dokunduysak bin ah işitiyoruz. ‘Ben ekonomistim’ diyenlerin ülkeyi sürükledikleri koca bir bataklığın içerisindeyiz” dedi.

 

“TEK ADAM YÖNETİMİ EMEĞE DÜŞMAN”

 

Girdi maliyetlerinin yüksekliği ve üreticilerin aleyhine iktidarın yürüttüğü yanlış politikalar yüzünden üretimin durma aşamasına geldiğini ve buğdayı bile ithal edecek duruma gelindiğini söyleyen Milletvekili Bozan, “Çukurova gibi bereketli topraklara sahip bir kentten böyle bir açıklama yapıyor olmak oldukça üzücü. Tek adam yönetimi emeğe düşman bir yönetim. Çiftçinin, esnafın çığlığı duyulmuyor. İnsanlar akşam eve gittiğinde bir poşet ‘Bir şeyler alabilir miyim, derdinde” diye konuştu.

 

“KRİZ HÜKÜMETİ”

 

İktidarı “Kriz Hükümeti” olarak nitelendiren Milletvekili Bozan, “Sosyal, siyasal ve kültürel tüm alanlarda tarihe adını hep krizlerle yazan iktidar, kendi beceriksizliğinin faturasını halka kesiyor. Ülkedeki milyonlarca mutfak yangın yeri. Önceki gün yine herkes uykudayken MTV ve en temel ihtiyaç olan temizlik malzemelerine fahiş zamlar yapıldı. Yurttaşlar bu beceriksiz yönetimi hak etmiyor. Karşımızda iflas etmiş bir iktidar var. Çekilin artık bu halkın yakasından. İflas bayrağınızı çekip gidin” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler