Mersin Haber

Akkuyu’da Neler Oluyor? İşçiler İş Bıraktı, Şirketten Sok Dakika Açıklaması

Akkuyu’da Neler Oluyor? İşçiler İş Bıraktı, Şirketten Sok Dakika Açıklaması
Yayınlama: 23.08.2022
Düzenleme: 23.08.2022 16:50
A+
A-

Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli mahallesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde, çalışan işçiler ücretlerine yeterli düzeyde zam yapılmadığı gerekçesiyle iş bırakarak eylem başlattı.

İşçilerin eylemi sürerken Akkuyu Nükleer A.Ş., inşaat sahasında işçilerin gerçekleştirdiği zam protestosu ile ilgili açıklama yaptı. 


Akkuyu Nükleer A.Ş İletişim Birimi tarafından yapılan açıklamada, 23 Ağustos 2022’de Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) şantiyesinde Aydıner İnşaat’a bağlı olarak çalışan bir grup işçinin maaşlarında yapılan artışın yeniden ele alınması talebiyle iş verenlerine başvurarak ücretlerinde yapılacak artışın sahada diğer şirketlere bağlı olarak çalışanlarla işin zorluk derecesine bakılmaksızın aynı oranda olmasını talep ettiği belirtildi.

Aydıner İnşaat’ın temsilcilerinin yetkililerle görüşerek çözüm bulma sözü verilmesi üzerine işçilerin mesailerine kaldıkları yerden devam ettiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Taşeron çalışanların ücretlerinde yapılacak artışlar Akkuyu Nükleer A.Ş. yönetimi ve ilgili şirket yöneticilerinin katılımıyla operasyonel merkezde düzenli olarak görüşülmektedir. Proje yönetimi, çalışanların ücret ve ikramiye ödemeleri için en uygun seçenekleri geliştirmek için adımlar atmaktadır.”

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!