Akdeniz’e kadın eli değecek: Nuran Aslan Dem Parti’den Akdeniz’e aday adayı oldu

Akdeniz Belediye meclis üyesi Nuran Aslan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akdeniz Belediyesi eş başkanlık için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Akdeniz’e kadın eli değecek: Nuran Aslan Dem Parti’den Akdeniz’e aday adayı oldu
Yayınlama: 26.12.2023

DEM PARTİ’nin iddialı olduğu batıdaki ilçelerden bir tanesi olan Mersin Akdeniz’de aday adayları başvuru alımları sona erdi. Birbirinden güçlü aday adaylarının yarışacağı adaylık yarışında son kararı DEM PARTİ’nin belirleyeceği delegeler verecek.

 

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi DEM Parti’de Belediye Eş Başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları sona erdi. DEM Parti’nin kalesi olan Akdeniz Belediye eş başkanlığı için Nuran Aslan başvuruda bulundu. 2019 yerel seçimlerinde Akdeniz Belediye meclis üyeliğine seçilen Nuran Aslan, 31 Mart seçimlerinde belediye eş başkanlık için adaylık başvurusu yaptı. ”Kadının rengi ve gücüyle kentimizi birlikte yönetelim” paylaşımında bulunan Nuran Aslan’ın ismi kulislerde sık duyuluyordu. DEM Parti tabanı tarafından sevilen Aslan’ın eş başkanlık için şansının yüksek olduğu belirtiliyor.

 

DEM PARTİ’den yapılan açıklamada aday belirlemede ön seçim yönteminin esas alınacağını duyurmuş, bu anlamda oluşturulacak delege yapısı ile bir eleme sistemine gidilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.