Mersin Haber

Akdeniz Belediyesi’nde kritik meclis toplantısı: Gültak dönemi kararlar mercek altında!

Akdeniz Belediyesi’nde kritik meclis toplantısı: Gültak dönemi kararlar mercek altında!
Yayınlama: 28.06.2024
A+
A-

Akdeniz Belediye Meclisi, 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü Saat 10:00’da yazılı gündemi görüşmek üzere, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesine göre toplanıyor. Toplantı, Akdeniz Belediyesi Hizmet Binası Konferans Salonunda 1. Dönem, 4. Toplantı, 1. Birleşim, 1. Oturumunu yapacaktır. 

Temmuz’un ilk haftası toplanacak olan Akdeniz Belediyesi Meclisi, bir önceki dönem belediye başkanı Mustafa Gültak’ın aldığı kararların mercek altına alınmaya başladığı bir toplantı olacak. 2023 yılı aralık ayında alınan meclis kararı pazartesi toplanacak mecliste tartışmaya açılacak.

İşte Akdeniz Belediyesi Meclisi’nde toplantıda öne çıkan gündem maddeleri..

GÜNDEM:

1-  Yoklama.

2–  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması.

3–  Bir önceki birleşim tutanak özetinin okunması.

4-  5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. Maddesi gereğince düzenlenen, II sayılı boş kadro değişiklik cetveli ile III sayılı dolu kadro değişikliği cetveli ile ilgili teklifin görüşülmesi.

5–  Mülkiyeti Belediyemize ait, Kadın Konukevi’nin tahsis edilmesini içeren 04.12.2023 tarih ve 131 sayılı meclis kararının iptal edilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi.

6-  Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Akdam ve Esenli Mahallelerinde 3402 sayılı Yasanın 22. maddesi gereğince, kadastro güncelleme çalışmaları için Kadastro Bilirkişileri Hakkındaki Yönetmelik  hükümlerine göre belirlenmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi.

7-  3194  Sayılı  İmar  Kanununun  8.maddesinin (e) fıkrasına istinaden  Mersin İli,  Akdeniz  İlçesinde Hamidiye Mahallesinde Ulaştırma ve  Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce yapılması planlanan Trafik  Gözlem İstasyonuna ilişkin Teknik  Altyapı  Alanı (Trafik Gözlem İstasyonu) Amaçlı 1/5000  Ölçekli  Nazım İmar Planı Değişikliği  ve  1/1000 Ölçekli Uygulama  İmar  Planına ilişkin kurum görüşümüzü içeren,  İmar, Çevre Ekoloji  ve  Enerji, Plan ve Bütçe, Bilişim, Gençlik Spor ve Sağlık, Eğitim, Kültür  ve  Sanat, Turizm  ve  Denizcilik,  Kadın Erkek Eşitliği, Gıda, Tarım  ve  Hayvancılık, Hukuk ve  Toplumsal Adalet,  Çocuk ve Engelli Hakları ile Ekonomi ve Kalkınma Komisyon Raporlarının görüşülmesi.

8-  Mersin İli, Akdeniz İlçesi 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı 2.Etap 1.Bölge 1.Kısmı tamamlanmış olan konunun 3194 Sayılı İmar Kanununun 8/b maddesine göre karara bağlanması ile ilgili,  İmar, Çevre Ekoloji ve Enerji, Plan ve Bütçe, Bilişim, Gençlik Spor ve Sağlık, Eğitim, Kültür ve Sanat, Turizm ve Denizcilik,  Kadın Erkek Eşitliği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık,  Hukuk  ve  Toplumsal Adalet, Çocuk ve Engelli Hakları ile Ekonomi ve Kalkınma Komisyon Raporlarının görüşülmesi.

9-  Kazanlı Mahallesinde, Nergis Petrol Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti’ ne ait “Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Kazanlı Mahallesi Denizaltı Akaryakıt Taşıyıcı Boru  Hattı  Amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım  İmar  Planı”  ve  “Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Kazanlı Mahallesi Denizaltı Akaryakıt Taşıyıcı Boru Hattı Amaçlı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı” ile ilgili  kurum görüşümüzü içeren   İmar,   Çevre   Ekoloji  ve  Enerji, Gıda,  Tarım  ve  Hayvancılık  ile  Turizm  ve  Denizcilik  Komisyon  Raporlarının görüşülmesi.

10- Karaduvar Mahallesinde,  AkPet  Akaryakıt  Dağıtım A.Ş.’ ne ait “Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Karaduvar Mahallesi Denizaltı Akaryakıt Taşıyıcı Boru Hattı Amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı” ve “Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Karaduvar Mahallesi Denizaltı Akaryakıt Taşıyıcı Boru Hattı Amaçlı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı” ile ilgili kurum görüşümüzü içeren,  İmar,  Çevre  Ekoloji  ve  Enerji,  Gıda,  Tarım  ve  Hayvancılık  ile  Turizm  ve  Denizcilik   Komisyon  Raporlarının görüşülmesi.

11- Akdeniz Belediye Başkanlığına yapılan atama ve görevlendirmeler ile ilgili Belediye Meclisinin bilgilendirilmesi.

12– Temenni ve öneriler.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!