Mersin Haber

AK Parti’nin Mersin’de göstereceği adaylar kimler olacak?

Mersin Odak Haber olarak herkesten önce açıkladığımız Cumhur İttifakı’nı hakkında daha önce analizimizde yaptığımız tespitler gibi ilçelerde parti dağılımı yapılmıştı.

AK Parti’nin Mersin’de göstereceği adaylar kimler olacak?
Yayınlama: 09.01.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru gidilirken Mersin’de Cumhur İttifakı’nda taşlar yerine oturmaya başladı. Hangi ilçelerde hangi parti ile seçime gireceği belirlendi. Mersin Odak Haber olarak herkesten önce açıkladığımız Cumhur İttifakı’nı hakkında daha önce analizimizde yaptığımız tespitler gibi ilçelerde parti dağılımı yapılmıştı.

Ak Parti’ye 4 ilçe bırakıldı bu ilçeler mevcut AK Parti yönetimindeki Akdeniz ve Aydıncık İlçeleri ile Yenişehir ve Mezitli İlçeleri bulunuyor. MHP ise Büyükşehir Belediyesi ve kalan 9 ilçede seçime girecek. Belediye meclis üyeliklerinde ise bir önceki seçim stratejisinin uygulanması bekleniyor.

AKDENİZ’DE MUSTAFA GÜLTAK İLE YOLA DEVAM EDİLECEK 

Oy oranlarının mevcut partiler ve  ittifaklar şekillendiğinde birbirine çok yakınlaştığı ilçelerden olan AK Parti adayının DEM Parti eş başkan adayları  ile seçim akşamı büyük bir kıyasıya çekişmenin yaşanmasını beklediğimiz ilçelerden olan Akdeniz İlçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel bir önem teşkil eden geçen yerel seçimlerde ”Akdeniz Şehri” adlandırması  yaptığı Akdeniz Belediyesi için AK Parti’de mevcut başkandan memnun olmayan önceki seçimlerde seçimi kazanmasında büyük bir faktör olan Zafer Şahin Özturan gibi isimler gibi partide Akdeniz için  çok güçlü aday adayları bulunmasına karşın aldığımız kulis bilgilerine göre tekrar mevcut belediye başkanı AK Partili Muhammet Mustafa Gültak’ın Cumhur ittifakı adına tekrar aday yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

MERSİN’İN İNCİSİ AYDINCIK’TA İSTİKRARA AKTAN İLE DEVAM EDİLECEK

Mersin doğası güzel ilçelerinden Aydıncık’ta yine mevcut belediye başkanı Ferhat Aktan aday gösterilecek.

MEZİTLİ’DE MEVLÜT EKMEKÇİ İSMİ DİLLENDİRİLİYOR

Cumhur İttifakı’nda 31 Mart 2019 seçimlerinin aksine bu sefer adayın AK Parti’den güçlü bir isimle girilip seçimi yıllardır CHP’nin elinde olan Mezitli Belediyesini almak için büyük bir mücadele verileceği öngörülüyor. AK Parti adayı olarak teşkilat alt yapısından gelen , partide farklı kademlerde görev alan  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mezitli İlçe Belediyesi  Meclis Üyesi İş İnsanı Mevlüt Ekmekçi’nin adaylığı ön plana çıkıyor ve teşkilat tarafından dillendirilmeye başlandığı bilgisine ulaştık.

CHP Mezitli’de erkek adayların şansı kalmadı: Yeni başkan adayı kadın mı olacak?

YENİŞEHİR’DE ABBAS ÖZDİKER  İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

CHP’nin kalesi olarak gösterilen Mersin merkezinin en önemli şehrin kalbinin attığı ilçelerinden olan 2019 Yerel seçimlerinde AK Parti adına Bekir Topçu’nun yarıştığı Yenişehir’de MHP’nin oyunun az olduğu ilçelerinden biri olduğu için tekrar 2019 seçimleri gibi AK Parti ile seçimlere girilme kararı alınan ilçelerden biri. AK Parti’de öne çıkan isimlerin başında yıllardır Yenişehir ilçesinde yaşayan ilçenin sorunlarına hakim Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi İş İnsanı Abbas Özdiker ismi dillendirilirken karşısında  Deniz Duman, Sedat Aksoy ve Emrah Velioğlu isimlerinde aday olabileceği kulislerde konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.