Mersin Haber

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Cebrail Emre Çalım, Çalışmalarını Sürdürüyor

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Cebrail Emre Çalım, Çalışmalarını Sürdürüyor
Yayınlama: 29.03.2023
A+
A-

Türkiye 14 Mayıs’ta Yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerine hazırlanıyor. Mersin’de de birçok isim 28. Dönem Milletvekili olarak TBMM’ye girmek için kolları sıvadı.

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Cebrail Emre Çalım, Anadolu Üniversitesi’nde İktisat bölümünü tamamladı. Okan Üniversitesi’nde Gayrimenkul Değerleme ve Finans alanında yüksek lisansını yaptı. Adnan Menderes Üniversitesi’nde ise Bankacılık bölümü eğitimini tamamladı.

 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinden dolayı Türkiye’nin yaşadığı büyük kayıpların ve yıkımların ardından depremzedelere yaptığı yardımlarına devam eden Çalım, hayırsever yönüyle öne çıkarak duyarlı bir iş insanı olduğunu gösteriyor.

 

Cebrail Emre Çalım milletvekilliği aday adaylığı sürecinde STK’lara yaptığı ziyaretlerde şu açıklamalarda bulundu:  “Kahramanmaraş Pazarcık’ ta meydana gelen deprem felaketinin ardından ülkece birlik ve beraberlik ile bu süreci atlatmak istiyoruz. Depremden dolayı Mersin’ e büyük bir göç oldu. Mersin’ e gelen depremzedelere yardımlarımız devam ediyor. Mersin kentinde meydana gelen bu göç hareketliliğinin en doğru şekilde kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kontrollü bir göç hareketliliği, Mersin kentini olumsuz etkilemeyecektir’’ ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili aday adaylığı başvuru sürecinden de bahseden Çalım, “Bir iş insanı olarak her daim kendini geliştiren ve ülkesine,  memleketine katkıda bulunmayı amaçlayan biri oldum. Gerçekleştirmiş olduğum ve gerçekleştirmeyi temenni ettiğim projelerimin Mersin kentini daha ileriye taşımasını amaçlıyorum. Amacıma ulaşma konusunda meclis çatısı altında var olmak, bana büyük imkanların kapılarını aralayacaktır. Bu yolun hayırlı olmasını istiyor, bütün Mersin halkını birliğe ve beraberliğe davet ediyorum’’ dedi.

 

Mersin’ de ve Adıyaman’ da tanınmış iş insanlarından biri olan Cebrail Emre Çalım, seçim öncesinde AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylık başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Mersin için projelerinin olduğunu ve kente karşı sorumluluk bilinciyle her daim sahada yer alacağını vurgulayan Çalım, Mersin halkının desteğini bekliyor.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!