Mersin Haber

Ahmet Serkan Tuncer’e Çirkin İftira

Ahmet Serkan Tuncer’e Çirkin İftira
Yayınlama: 12.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin yerel siyasetinde politikacıların tetikçiliğini yaparcasına bir kısım basın mensuplarının iftira bazlı dezenformasyon çalışmalarına CHP’li yetkililerden açıklama geldi. CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer’e yönelik çirkin iftiraya açıklama yapıldı.

 

Açıklamada seçim öncesinde gündemin bulandırılmaya ve sulandırılmaya çalışıldığına dikkat çeken partililer ‘’gazeteci kimliğinin ardına saklanan parti teşkilat mensubu yahut bağlantılı troller, siyasetçilerin arzularını ve taleplerini bir bir icra etmek adına nefret tohumları ekmeye çalışıyorlar.’’ dedi.

DEM PARTİ İLE CHP İTTİFAK KURMUŞ DEĞİL
Yetkililer ‘’Belediye seçimlerine sayılı günler kala CHP ile DEM Parti arasında ittifak kurulduğuna dair haberler dolaşıma sokuldu. Bir kısım gazeteciler, kasten yaptıkları haberlerle ülke gündemi meşgul edilmek ve  ‘’milliyetçi oyları’’ Cumhur İttifakı lehinde birleştirmek istiyor. Seçimden seçime DEM Parti ve CHP ittifakının gündeme getirilmesi artık bir rastlantı değil. Mersin kamuoyunun farkında olduğu iftiralar konusunda, çirkin haberler tabiri caizse yanlarına kâr kalıyor. Mezitli adayımızla DEM Parti’nin Akdeniz adayı arsında nasıl bir bağlantı olabilir ki?’’ beyanatında bulundu.

HEDEFTE AHMET SERKAN TUNCER VAR, BİLİYORUZ
Parti yetkilisi açıklamalarının devamında ‘’Mezitli belediye başkan adayı Ahmet Serkan Tuncer’in adaylığından sonra trol hesaplar ve bazı basın mensupları koordineli bir biçimde dezenformasyona başladı. Ahmet Serkan Tuncer’in proje tanıtım lansmanında İstiklal Marşı’nın okunmadığı iftirası atıldı. İftirayı gündeme getiren hesaplar, iddialarını ispatlamak yerine ‘’DEM Parti’nin Akdeniz ilçe adayı ile Mezitli CHP belediye başkan adayı Ahmet Serkan Tuncer’i’’ bir görsele montajlayarak ‘’İstiklal Marşı’nı Okumadı’’ haberini paylaştı. Yani anlayacağınız istiklal Marşı’nın okunmadığının kanıtı, söz konusu görsel imiş! Cehalet ve ahlaksızlık bir arda…’’ cümlelerini kurdu. Haberin görseli ile içeriği arasındaki bağlantının ahlaka ve vicdana aykırılık teşkil ettiğini zikreden yetkililer, ilgili mercilere başvuracaklarını bildirdiler.

ACEMİ GAZETECİLER
Konuyla ilgili ‘’CHP, Cumhuriyet’in değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Söz konusu haber, kim olduğu belirsiz hayali bir vatandaş üzerinden anlatılıyor. Adaylarımıza çamur atılıyor. Güneş balçıkla sıvanmaz! Bu tarz durumlara hazırlıklı ve aşinayız. Gerek ilçelerde ve gerekse Büyükşehir seçimlerinde fark atarak kazanacağız.’’ dendi. Yetkililer, hemen her seçim öncesinde benzer provokatif açıklamaları gündeme alan kişilerin, hangi partiyle bağlantılı olduklarını ve ne maksada uygun hareket ettiklerini de bildiklerini belirterek ‘’ülkenin durumu malum; anacak sünnet çocuğuna hokkabaz oynatıyorlar’’ açıklamasında bulundular.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.