Acun Ilıcalı’ya Tepkiler Büyüyor: Avukat Cübbesi Magazine Malzeme Yapılamaz!

Acun Ilıcalı’ya Tepkiler Büyüyor: Avukat Cübbesi Magazine Malzeme Yapılamaz!
Yayınlama: 08.07.2022
Düzenleme: 08.07.2022 11:42

Mersin Barosu Başkanlığı yaptığı yazılı açıklama ile ünlü basketbolcu Cedi Osman ile oyuncu Ebru Şahin’ in Çeşme ilçesinde yapılan düğün töreninde, avukat cübbesi giyip nikâhı kıyan medya patronu Acun Ilıcalı’ kınayarak, “Kutsal cübbemiz kimsenin şov ya da magazin malzemesi yapılamaz.Haddini aşan Acun Ilıcalı’yı tüm avukatlardan özür dilemeye davet ediyoruz.” ifadesine yer verdi.

Acun Ilıca’nın cübbe giymesini kutsal değerlere saygısızlık olarak değerlendiren Mersin Barosu Başkanlığı yazılı açıklamasında şu ifadeye yer verdi:

Acun Ilıcalı’ya Tepkiler Büyüyor: Avukat Cübbesi Magazine Malzeme Yapılamaz! Gündem
“AVUKAT CÜBBESİ SADECE AVUKATLAR TARAFINDAN DURUŞMADA GİYİLİR”

Medya patronu Acun Ilıcalı, katıldığı bir düğün töreninde avukat cübbesi giyerek nikâh kıymıştır. Avukatlık mesleği, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nda belirtildiği gibi  kamu hizmetidir. Bu hizmetin özel bir cübbe ile ifası da aynı kanun kapsamında bir zorunluluktur. Avukat cübbesi sadece avukatlar tarafından ve sadece duruşmada giyilir. Avukat cübbesi, düğün törenlerinde, gezmelerde, eğlencelerde giyilebilecek ya da öylesine sırtınıza takıp çıkabileceğiniz sıradan bir kıyafet değil, adaletin ve bağımsızlığın sembolüdür. Kutsal cübbemiz kimsenin şov ya da magazin malzemesi yapılamaz.

“KUTSAL DEĞERLERİMİZE SAYGISIZLIKTIR”

Meslektaşlarımız, bu cübbeyi omuzlarında taşıdığı için şiddete uğruyor, hatta öldürülüyor. Daha dün, bir meslektaşımız cübbesinin onuruyla avukatlık görevini ifa ettiği için kendi ofisinde öldürülmüştür. Avukat olmadığı halde bir avukatın onuru olan cübbesini giyip kutsal değerlerimize saygısızlık yaparak, magazin malzemesi olacak şekilde nikâh kıyan Acun Ilıcalı’yı şiddetle kınıyoruz. Haddini aşan Acun Ilıcalı’yı tüm avukatlardan özür dilemeye davet ediyoruz.”

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!