Abdullah Özyiğit’in Hamlesi Rakiplerini Zora Soktu…

Abdullah Özyiğit’in Hamlesi Rakiplerini Zora Soktu…
Yayınlama: 04.12.2023

Türkiye 31 Mart 2024 Yerel seçimlerde sandık başına giderken belediye başkan aday adayları da son sürat çalışmalarına devam ediyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in Ekrem İmamoğlu ile çektiği fotoğrafı paylaşması ise kamuoyunun dikkatini çekti. Sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafla Özyiğit’in tekrar aday gösterilme ihtimalinin yüksek olduğu yorumları yapıldı.

 

Mersin’de aday adaylık başvurusunu gerçekleştiren isimler, Ankara ve Mersin genelinde koşturmaya devam ediyor.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kalesi olarak bilinen Yenişehir Belediyesi başkanlığı için CHP’li aday adayları sahada çalışmalarına devam ettiriyor. Her seçimde CHP’nin yüksek oy aldığı ilçede aday seçilecek ismin belediye başkanlığı garanti olduğu için çekişmeli bir süreç CHP’yi bekliyor. Yenişehir Belediyesi’nin mevcut başkanı Abdullah Özyiğit, 2019’da gerçekleşen seçimlerde yüksek oy oranıyla seçimi kazanmıştı.

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in İmamoğlu ile fotoğraf paylaşmasının ardından rakipleri Ahmet Arıcan, Burhan Tekniker, Göher Şahin ve Haşim Tuluk’un adaylıklarını zora soktuğu Mersin kamuoyunda konuşulmaya başlandı. Mersin CHP’nin siyasi kulisinde mevcut başkan Özyiğit ile bir dönem daha devam edileceği konuşuluyor.

 

Kaynak: Mersin Odak Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.