Abdullah Özyiğit, “Ne mutlu bize ki 5 yılın sonunda başımız dik halkımızın arasındayız”

Abdullah Özyiğit, “Ne mutlu bize ki 5 yılın sonunda başımız dik halkımızın arasındayız”
Yayınlama: 26.02.2024

Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Akkent ve Aydınlıkevler mahallelerinde semt pazarlarını gezdi. Esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özyiğit,  “Ayrım olmadan her kesim için erişilebilir ve nitelikli hizmet için yolumuza devam edeceğiz. Ne mutlu bize ki 5 yılın sonunda başımız dik halkımızın arasındayız.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, mahalle ziyaretleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Akkent ve Aydınlıkevler’deki semt pazarlarını gezen Başkan Özyiğit, 5 yılda hayata geçirdikleri çalışmalar ve yeni dönem projeleri ile ilgili vatandaşlara bilgi verdi. Buluşmalarında Yenişehirlilerin talep ve önerilerini de tek tek not eden Abdullah Özyiğit, yoğun bir tempoyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

“DAYANIŞMA BELEDİYECİLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLEDİK”

Ziyaretleri sırasında vatandaşların sorularını da yanıtlayan Başkan Abdullah Özyiğit, pandemi ve deprem sürecinde Yenişehir Belediyesi olarak dayanışma belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergilediklerini dile getirdi. Başkan Özyiğit, “ Maske takmanın zorunlu ama satışının yasak olduğu bir pandemi süreci geçirdik. Bu süreçte elbette halkımız birçok zorlukla karşı karşıya kaldı. Yenişehir Belediyesi ekiplerimiz büyük bir fedakarlıkla çalıştı. İçerisinde 15 çeşit gıda malzemesi bulunan yaklaşık 20 bin gıda kolisini ve 2 bin 500 adet kahvaltılık paketini Sosyal Hizmet Ekiplerimizle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Maske ve dezenfeksiyondan oluşan 10 bin hijyen paketini dağıttık.  Toplamda yaklaşık 650 binin üzerinde maske, 15 bin adet dezenfektan ve 280 bin adet eldiven dağıtımı yaptık.  Kamu hizmet binalarını ve toplu kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ettik.  Araç Dezenfeksiyon Alanı kurarak, araçları ücretsiz sterilize ettik. ATM, banka ve PTT şubelerinin önlerine sensörlü dezenfeksiyon cihazları yerleştirdik.  Öğrencilerimize uzaktan eğitim sürecinde destek vermek amacıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destek noktası kurduk.  65 yaş üstü, engelli, Covid-19 hastası ve Aşevimize gelip yemek alamayan vatandaşlar için de evlere yemek servisi hizmeti sunduk.  ‘Her ev bir okul, her anne-baba öğretmendir’ sloganıyla Uzaktan Eğitim Aile Rehberi kitapçığı hazırladık, vatandaşlarımıza dağıttık.  Online YKS deneme sınavı sınavları, İngilizce ve İspanyolca dil eğitimleri, tiyatro oyunları ve konserler, spor ve sanat eğitimleri düzenledik. Her zaman olduğu gibi o süreçte de halkımızı hiç yalnız bırakmadık.”

Deprem sürecinde Yenişehir halkı adına emek verdiklerini kaydeden Başkan Abdullah Özyiğit, Samandağ’da bir aşevlerinin hizmet vermeye devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Mersin’e gelen 50 bin depremzedeye giysi ve temel ihtiyaç malzemesi desteği verdik.  4 geçici barınma merkezi kurduk, 7 ay boyunca 3 binin üzerinde depremzedeye barınma hizmeti sunduk ve tüm ihtiyaçlarını karşıladık.  Yardım Depolama Merkezi kurduk, Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen yardım malzemelerini tasnif ederek Mersin’de ve deprem bölgesinde yurttaşlarımıza ulaştırdık.  Günlük 5 bin kişilik yemek pişirerek, kentimize gelen depremzedelere ikram ettik.  3 bin depremzedeye psikososyal destek verdik, çocuk oyun alanları kurduk.  İhtiyaç malzemesi taşıyan onlarca aracımızı bölgeye gönderdik. Arama kurtarma, dezenfeksiyon, temizlik ve enkaz kaldırma çalışmalarına araç ve personellerimizle destek verdik. Gölbaşı, Göksun ve Samandağ’da mobil mutfaklar kurarak, günlük 5 bin depremzedeye yemek ikram ettik. Samandağ’da aşevimiz hizmet vermeye devam ediyor.”

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!