Mersin Haber

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Kampanyası Başlattı. Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde!

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Kampanyası Başlattı. Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde!
Yayınlama: 03.12.2022
A+
A-

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşa müjdeli haber geldi. Kamu bankası olan Ziraat Bankası 180 Ay vadeli konut kredisi kampanyası başlattı. Ziraat Bankası’nın konut kredisi başvurusu şartları ve faiz oranları belli oldu.

180 ay vade imkanı ile konut kredisi kampanyasını duyuran Ziraat Bankası’nın kampanya detayları merak edilirken başvuruların nasıl yapıldığı araştırılmaya başlandı.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaş, Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası konut kredisi imkanları ile ev sahibi olmak istiyor.

KONUT KREDİSİ KAMPANYA DETAYLARI NELERDİR?

Son zamanlarda artan enflasyon ve konut kriziyle beraber vatandaş ev sahibi olma hayali kuruyor. Emekli olan ve konut almak isteyen vatandaşlar için sevindiren haber Ziraat Bankası’ndan geldi. En az 6 aylık sigortası bulunan çalışanlara konut kredisi veren banka yüzde 1.50 faiz oranı ile 180 ay vade seçeneği sunuyor.

Konut kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerin en yakın Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapabileceği belirtildi. Kimlik belgesi ve gelir belgesi ile şubelere giden vatandaşlar başvurularının ardından ödemelerini alabilmektedir. Başvurudan sonra eve gönderilen ekspertiz ile bir değer belirlenir. Belirlenen değer oranında ise müşterilere ödeme yapılmaktadır.

ZİRAAT BANKASI’NDAN KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası yapılan ekspertiz değerlendirmesi sonrasında elde edilen sonucun yüzde 90’ı kadar kredi ödemesi yapmaktadır. Bununla birlikte 180 ay vade seçeneği sunan Ziraat Bank ilk taksit ödemesinde de 3 ay erteleme imkanı tanıyor. Ziraat Bank şubeleri üzerinden yapılan başvuruların ardından 10 gün içerisinde kredi sonuçlanacaktır. Bununla birlikte Ziraat Bankası ile anlaşması bulunan inşaat şirketlerini kullanan kişilere de hızlı bir şekilde kredi verilmektedir.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!