Yeni Mersin İdman Yurdu’nda İstifa Şoku!

Yeni Mersin İdman Yurdu’nda İstifa Şoku!
Yayınlama: 23.05.2023

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Ligi’nde şampiyon olarak TFF 2. Lig’e yükselen Yeni Mersin İdman Yurdu’nda yönetim istifa etti.

Bu yıl mücadele ettiği TFF 3. Lig’de şampiyon olarak TFF 2. Lig’e yükselen Yeni Mersin İdman Yurdu’nda Başkan Metin Saltık, yönetici Ümit Saltık ve Basın Sözcüsü Halim Yiğit istifa etti.

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig’de mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu, sezonu 68 puanla şampiyon tamamlamasının ardından 2. Lig’e yükseldi. Kentte sokakların kırmızı-laciverte büründüğü ve şampiyonluk sevinçlerinin yaşandığı sıralarda, gelen istifa haberleri herkesi şaşırttı.

2017 yılından itibaren başkanlık yapan ve takımı şampiyon yapan Metin Saltık, yönetici Ümit Saltık ve Basın Sözcüsü Halim Yiğit istifa ettiğini duyurdu.

Öte yandan sosyal medya kullanıcıları, Yeni Mersin İdman Yurdu yöneticilerinin istifa haberlerinden sonra yönetime çağrıda bulundular. Kullanıcılar istifa kararı alan yöneticilere görevlerinin başına dönmelerini istediler. Henüz Metin Saltık ve yönetiminin konuyla ilgili bir açıklamaları olmadı.