Vedat Milor: Baharatlardan özür dilenmesi gerekiyor

Vedat Milor: Baharatlardan özür dilenmesi gerekiyor
Yayınlama: 30.04.2022

Gastronomi yazarı Vedat Milor, Twitter’dan takipçilerine baharatlarla ilgili bir soru sordu. Milor’un sorusuna gazeteci Ünsal Ünlü‘den tepki geldi.

Vedat Milor, Twitter hesabından, “Sizlere bir uzmanlık sorusu. Türkiye’de üretilen baharatlardan sizce hangileri dünya ölçeğinde üst düzey kaliteye sahip?” sorusunu sordu. Milor, daha sonra, “Herkese teşekkürler cevapları için. Eğer yanlış görmediysem henüz yorum yapan bir üretici olmadı” paylaşımında bulundu.

T24’ün haberine göre Milor’un paylaşımının ardından gazeteci Ünsal Ünlü, tepki göstererek, “Millet canıyla boğuşuyor, aç karnını nasıl doyuracağını, evladını nasıl besleyeceğini düşünüyor, adam baharat derdinde. Tükürürüm senin politik doğruculuğuna!” ifadelerini kullandı.

Ünlü, takipçilerinin eleştirileri üzerine, “Ne alaka? Adamın işi bu” yazmış bir sürü insan. Halkın yarısı açken, insanlar yarından ümitsiz, çocuğuna gelecek ararken kimin farklı bir işi olabilir? Taranacaklara mani olmayayım ben” açıklamasında bulundu.

Ünlü’nün tepkileri üzerine Milor, “Ne yazdın da böyle bir tepki geldi diye merak edenler olabilir. Öyle anlık aklıma gelen baharatla ilgili basit bir soruyu yöneltmiştim. Bence tivitte geçen tüm baharattan özür dilenmesi gerekiyor” dedi.

Vedat Milor: Baharatlardan özür dilenmesi gerekiyor Gündem