Mersin Haber

Vahap Seçer’den Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Açıklaması

Vahap Seçer’den Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Açıklaması
Yayınlama: 04.03.2023
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında destek mesajı yayınladı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çağrıda bulunduğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter’dan açıklamalarda bulundu. İmamoğlu ve Yavaş’ın açıklamalarını kendi hesabında paylaşan Başkan Seçer, daha sonra destek mesajı yayınladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek destek açıklamasında bulundu. Başkan Seçer, yaptığı açıklamasında, ”Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığı bugünlerde, sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın @kilicdarogluk ‘nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın bir ve beraber olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Meral Akşener’in açıklamalarının ardından gözlerin çevrildiği iki isimden yanıt geldi. Mansur Yavaş, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.” ifadelerini kullandı. Yavaş, mesajında Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesabını etiketledi.

 

Ekrem İmamoğlu sosyal medya paylaşımında, “CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur” diyerek, “Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın @kilicdarogluk ’un ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur. @mansuryavas06” paylaşımını yaptı.

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)