Trabzon’da İlginç Tartışma: Cumhurbaşkanı Yalan Mı Söylüyor?

Trabzon’da İlginç Tartışma: Cumhurbaşkanı Yalan Mı Söylüyor?
Yayınlama: 26.03.2022
Düzenleme: 18.12.2022 22:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın ‘marketler stokçuluk yapıyor gıda ürünlerinde sıkıntı yok’ sözleri Trabzon Araklı’da bir market çalışanıyla bir vatandaşı kavga noktasına getirdi.

Trabzon’da zincir market çalışanıyla müşterinin kavga görüntüleri gündem oldu. Markette şeker kalmadığına inanmayan müşteri, “Cumhurbaşkanı yalan mı söylüyor?” dedi.

Stokların tükenmesi ve fiyatların daha da artması riskine karşı vatandaş marketlere akın etmiş özellikle ayçiçek yağı alabilmek için uzun kuyruklar oluşturmuştu.

Marketlerdeki izdiham ve kuyruk görüntülerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşananlardan zincir marketleri sorumlu tutmuştu.

Artan fiyatlardan ve kuyruklardan marketleri sorumlu tutan Erdoğan’ın sözleri Trabzon’un Araklı ilçesinde bir vatandaşla market çalışanını karşı karşıya getirdi.

Market çalışanlarını yalan söylemekle suçlayan vatandaş ‘o zaman cumhurbaşkanı yalan söylüyor. Ben iki metre karın içinden geldim buraya ihtiyacım var’ diyerek isyan etti. Tartışma diğer market müşterilerinin araya girmesiyle son buldu.