TMMOB Mimarlar Odası ödülleri sahiplerini buldu

TMMOB Mimarlar Odası ödülleri sahiplerini buldu
Yayınlama: 09.04.2022

TMMOB Mimarlar Odası 2022 ödüllerinde Gazete Duvar muhabiri Hazal Ocak, çevreye katkıları nedeniyle ödüle layık görüldü.

Gazete Duvar’ın haberine göre Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu tarafından verilen ‘Oktay Ekinci Basın Ödülü’ ve ‘Çevreye Katkı Özel Ödülü’ sahipleri belli oldu. Gazete Duvar muhabiri Hazal Ocak’a Çevreye Katkı Özel Ödülü verildi.

2012 yılından bu yana dağıtılan ödüllerde gazeteci Merdan Yanardağ’a ise “Mimarlar Odası 2022 Oktay Ekinci Basın Ödülü”ne layık görüldü.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Çevre konularındaki araştırma ve çalışmaları, duyarlılıkları, özellikle doğal sitlerde, ormanlarda ve tarım alanlarındaki maden arama faaliyetlerinin, termik santrallerin ve yönetmelik değişikliklerinin sorgulanmasındaki aktif, özverili çabaları, yereli değerlendiren, toplumu aydınlatan katılımcı çalışmaları nedeniyle;
Av. İsmail Hakkı Atal,
Yatağan Yeşil Yaşam Derneği Başkanı Kazım Erol ve
Gazete Duvar Çevre ve Kent Muhabiri Hazal Ocak,
Merkez Yönetim Kurulu tarafından ‘Mimarlar Odası 2022 Çevreye Katkı Ödülü”ne layık bulunmuştur’ denildi.

Ödüller, Ankara’da 14 Nisan Perşembe günü Mimarlar Odası 48. Olağan Genel Kurulu açılışında gerçekleştirilecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.