Tehdit Ediliyorlardı! Sokak Kedisi Ekibine Silahlı Saldırı

Tehdit Ediliyorlardı! Sokak Kedisi Ekibine Silahlı Saldırı
Yayınlama: 14.08.2022

Bir süredir MHP’lilerin tehdit ettiği “Sokak Kedisi”nin sahibi Ebru Oruç ve eşine silahlı saldırı düzenlendi.

Sokak Kedisi adlı YouTube kanalının sahibi Ebru Uzun Oruç ve eşi, Bağdat Caddesi’nde silahlı saldırıya uğradı. Oruç, bir sokak röportajı nedeniyle MHP’liler tarafından tehdit edildiğini duyurmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında sokak röportajı yaptıkları için tehdit mesajları aldıklarını duyuran Sokak Kedisi adlı YouTube kanalının sahibi ve sunucusu Ebru Uzun Oruç, İstanbul Bağdat Caddesi’nde eşi Barış Oruç ile birlikte iki kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Ebru Uzun Oruç, saldırıyı sosyal medya hesabından duyurdu:

“Bağdat Caddesi’nde eşim Barış Oruç ve ben 2 silahlı kişinin saldırısına uğradık. Durumumuz iyi merak etmeyin. Şu an Emniyetteyiz.”

Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize Şube Başkan Yardımcısı da olan Ebru Uzun Oruç, ‘saldırganların eşi Barış’ı silahla kovaladığını eşinin bir iş yerine sığınarak canını kurtardığını şu an genel durumlarının iyi olduğunu’ açıkladı.

Öte yandan polisin eşkâllerini tespit ettiği saldırganları aradığı öğrenildi.

Gazeteciye saldırı ilk değil

Sık sık muhalif gazetecilere yönelik saldırılar ile gündeme gelen MHP’liler dün de DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Burak Demirer ile Karaman’ın Sesi sitesi sahibi Hüseyin Ölger ve bağımsız milletvekili adayı Mustafa Köpüklü’ye saldırıdan sorumlu tutulmuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugünkü Yozgat Mitinginde Karaman saldırısına atıfta bulunarak MHP Genel Başkanı için, “Bildiği tek şey var. Kin, nefret. Başka da bildiği bir şey yok. Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde” demişti.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!