Mersin Haber

Taha Duymaz, Hatay Depreminde Göçük Altında

Taha Duymaz, Hatay Depreminde Göçük Altında
Yayınlama: 08.02.2023
A+
A-

Hatay’da yaşayan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz, ailesiyle birlikte yaşanan depremde enkaz altında kaldı. Bölgede peş peşe yaşanan depremler nedeniyle evleri yıkılan Taha Duymaz’ı kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Peki, Taha Duymaz öldü mü yaşıyor mu? Taha Duymaz enkaz altından çıkarıldı mı?

Çektiği yemek videolarıyla tanınan Taha Duymaz, Güneydoğu Anadolu’da meydana gelen depremde Hatay’da ailesiyle birlikte göçük altında kaldı.

Ablası Semiha Duymaz, Taha ile birlikte ailesinden 4 kişinin daha enkaz altında olduğunu açıkladı. Sosyal medya fenomeninin ablası, “Taha Duymaz öldü” iddialarına yanıt verdi.

TAHA DUYMAZ ENKAZ ALTINDA KALDI

Çektiği yemek videoları ile ünlenen Taha Duymaz’ın ablası Semiha Duymaz’ın yaptığı açıklamada, “Kardeşim Melek, Taha, Umut, halam ve eniştem enkaz altında. Lütfen yardımcı olun kimse bakmıyor olduğu bölgeye. Hatay Antakya, Betonsan Bedisabuncu Okul karşısı” diyerek, “Taha enkaz altında” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/BabalaTv/status/1623083214515449858

 

Taha Duymaz’ın ablası Semiha Duymaz kişisel hesabından açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada yayılan ‘hayatını kaybetti’ haberlerine de yanıt veren Duymaz, “Lütfen bu durumda haber almadan saçma sapan paylaşımlar yapmayın ben inanıyorum, benim kardeşlerim çok güçlü sağ salim çıkacaklar inşallah bol dua sabırla” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA FENOMENİ TAHA DUYMAZ KİMDİR?

Taha Duymaz, Hatay’ın Hatay’ın Yayladağ ilçesinde bulunan Güveççi Köyü’nde ailesiyle birlikte yaşıyor.

Yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle 4. sınıfta okulu bırakmak zorunda kalan Taha Duymaz, arabaya binemiyor ve zamanının çoğunu bu sebeple köyde geçiriyor.

Yaptığı yemek videolarıyla tanınan Taha Duymaz’ın yemek videolarını kız kardeşi ile birlikte hazırlıyor. Taha Duymaz’ın 12 kardeşi bulunurken yaptığı açıklamada mutfak işlerine ilgi duyduğunu ve elindeki az imkanlarla küçük mutfağında yemek yaptığını söyledi.

Taha Duymaz hayalini ise “Yemek yapmayı çok seviyorum. Kendimi en iyi şekilde geliştirerek çocukluk hayalim olan iyi bir aşçı olmak istiyorum” sözleriyle ifade etmişti.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!