Mersin Haber

Süreyya Akış Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Süreyya Akış Mezitli Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Oldu
Yayınlama: 22.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:51
A+
A-

Seçimlere sayılı günler kala yerel seçimlerin en kıyasıya yarışının yaşandığı seçimler olan muhtarlık yarışında her geçen gün yeni ve güçlü muhtar adayı isimlerini kaleme almaya devam ediyoruz. Bugünde bir kadın olarak Mezitli İlçesi’nin merkez Mahallesi’nde muhtar adayı olup Merkez mahallesinde kadınların ve gençlerin sesi olacak Süreyya Akış’ı tanıtacağız. Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Süreyya Akış kimdir, nerelidir kaç yaşındadır ve mesleği nedir tanıyalım?

SÜREYYA AKIŞ KİMDİR?
1968 Mersin’de dünyaya geldi. 55 yaşındadır. Evli ve üç çocuk annesidir. Eğitim ve öğretim hayatını Mersin’de tamamlamıştır. Mezitli Cumhuriyet Aile Sağlığı merkezinde personel olarak çalışmaktadır. 9 yıldır yaşadığı mahallenin sorunlarına hakim olan Süreyya Akış 31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerde bir kadın aday olarak bende bu göreve talibim diyerek Merkez Mahallesi muhtar adayı oldu.

SÜREYYA AKIŞ NEDEN MUHTAR ADAYI OLDU?
Akış bu cümlelerle neden muhtar adayı olduğunu açıkladı:” Yıllardır yaşadığım Mahallemde, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve hizmet götürmek istiyorum. Herkes için refah içinde bir yaşam sürmeleri bu yeryüzünde en büyük dileğim. İnsanlarımızın kendini yalnız hissetmemesi, bir dost bir kardeş varlığını bilmesi için var gücümle çalışacağım. Öncelikle mahallemde yaşanan adaletsizliği bitirip parti ve görüş ayrımı yapmaksızın ‘kamu yararına’ mahalleme hizmet diyorum. Mahallemizin sorunlarını, çözüm önerilerini ve mahallemizi nasıl daha da güzelleştirebileceğimizin üzerine detaylı çalıştım. Mahallemin acısı acım , sevinci sevincim diyerek muhtar adaylığında ben de varım diyerek neden muhtar olduğunu açıkladı.

Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Süreyya Akış Diyor ki ;Temiz bir mahalle için, Güvenli parklar için
Kadın emeği olan mahalle için, Öğrencilerimize burs için oy ver , Çocukların mutlu olduğu için mahalle için oy ver diyerek Merkez Mahallesi sakinlerine seslenerek 31 Mart Pazar günü muhtarlık seçimlerinde oylarını kendilerinden yana kullanılmasını istedi.

ÜREYYA AKIŞ’IN MUHTAR HEYETİ ÜYELERİ
Mahallenin birbirinden kıymetli farklı sektörlerden yıllarca mahallede yaşayan mahalleyi daha da güzel yapıp mahallenin sorunlarını çözecek insanalar da Süreyya Akış ile yol yürümeyi seçip Muhtar Heyeti Üyesi oldular.
Ayşe İmran: Ev hanımı
Sevda Kılınç: Emekli
Şükrü Uslu: Emekli
Gülistan Tayhan: Ev Hanımı
Ömer Akçay: Mobilya Ustası
Filiz Kayhan: Emekli
Fatih Köker: Serbest Meslek
Rahime Tez: Esnaf

 

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.