Cuma, Eylül 22, 2023

Son Dakika! TBMM’de 28. Dönem Başlıyor: Devlet Bahçeli Meclis Başkanı Oldu!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi kabul etti. Meclis’in en yaşlı üyesi sıfatıyla MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı görevini Mustafa Şentop’tan devraldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 28’inci yasama dönemi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yöneteceği ilk oturumla başladı. Meclis’te milletvekilleri sırayla yemin edecek. Cumartesi günü ise Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’te yemin edecek

28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından milletvekilleri 28’inci Dönem 1’inci Yasama Yılı’nın açılış töreni gerçekleşiyor. Milletvekilleri, törende yemin edecek. Geçici Başkan Devlet Bahçeli’nin yönettiği oturuma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılıyor.

MİLLETVEKİLİ YEMİNİ 

Milletvekilleri, Anayasa’da yer alan “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet’e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim” şeklindeki yemini ederek görevlerine başlayacak.

 

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler