Son Dakika! Şarkıcı Gülşen Gözaltında

Son Dakika! Şarkıcı Gülşen Gözaltında
Yayınlama: 25.08.2022

Son günlerde sahne kıyafetleriyle hedef alınan Türk Pop müziğinin ünlü sanatçılarından Gülşen, İstanbul’da verdiği bir konserde seyirciyle kurduğu bir diyalogta, ”İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor” demişti.

Gülşen’in bu açıklamaları kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem olurken, birçok kişi Gülşen’e tepki göstermişti.

Konuyla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçmiş ve şarkıcı Gülşen’e  imam hatip Liselilere yönelik sarf ettiği bu sözlerden dolayı TCK’nin 216. maddesi kapsamında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatılmasına karar vermişti.

Hakkında soruşturma başlatılan Gülşen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

SEDAT PEKER’DEN GÜLŞEN AÇIKLAMASI

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, “Deli Çavuş” isimli Twitter hesabı üzerinden şarkıcı Gülşen hakkında gözaltı kararı verilmesini değerlendirdi.

Peker, Gülşen’in 30 Nisan’daki sözlerinin kendisinin açıklama yaptığı gün gündeme getirildiğini belirtti. Peker, “Ses kayıtlarını, yazışmalarınızdaki skandalları yayınladığımda Gülşen olayından daha ciddi şeyler bulmanız gerekecek” dedi.

CHP: “MAKSADINI AŞAN SÖZLER”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Özel, basın toplantısının ardından Gülşen’in tartışma yaratan ‘imam hatip’ çıkışı ile ilgili soruyu yanıtladı.

CHP’li Özel, konuyla ilgili şunları söyledi:

“İmam hatipler diğer okullarımız gibi hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren; CHP döneminde yasa ile kurulmuş, dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eli ve denetimi ile öğretmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de şaka da olsa espri de olsa bu şekilde bir tanımlama yapılmamalı. Nasıl bir açıklama yapıldı tam bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri insanların kalbini kırdı, hızlı bir şekilde telafi edileceğini umuyoruz. Biz de sürecin takipçisi olacağız.”

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!